Звенигородчани вшанували 79 річницю з дня народження В’ячеслава Чорновола

ЧорновілЗвенигородщина – це край, де пам’ятають та шанують славетного земляка і пишаються тим, що його життя переплелось із життям Шевченкового краю. 23 грудня громадськість району завітала до Будинку культури у села Вільховець, щоб вшанувати світлу пам’ять Великого Українця, відомого політика, державного діяча, публіциста і журналіста, особиста історія і доля якого нерозривно пов’язані із здобуттям Незалежності В’ячеслава Чорновола.

– В’ячеслав Чорновіл – непересічна, яскрава особистість нашої історії, людина високих моральних чеснот, гідний патріот, у якого Слово і Діло завжди підпорядковувались високій ідеї – ідеї відродження Української державності і служіння українському народові. Він був найавторитетнішим політичним діячем нашої держави, шанованим у всьому світі, – відзначив голова райдержадміністрації Василь Довбуш. – 24 грудня В’ячеславу Чорноволу виповнилося б 79 років. Шкода про таких людей говорити в минулому часі. Але його пам’ять дає нам приклад для наслідування, дає натхнення для щоденних справ і для нових перемог.

З нагоди 10-ї річниці відкриття садиби-музею його завідувача Василя Стрижиуса та працівниць Галину Рибалко і Катерину Радіонову нагороджено Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради.

Наступного дня на території садиби-музею відбувся мітинг приурочений життю і діяльності  В’ячеслава Чорновола. Слова подяки  та шани Великому Українцеві звучали від делегацій з Черкас, Шполянщини, Катеринопільщини, Тальнівщини, Львівщини.  Гості поклали вінки та квіти до підніжжя пам’ятника В’ячеславу Чорноволу та вклонилися Великому землякові.

– Тисячі відвідувачів з різних куточків України, далекого і близького зарубіжжя побували за цей час у священному для кожного українця місці, – повідомив завідувач музейного закладу Василь Стрижиус, – люди несуть квіти до пам’ятника В’ячеславу Чорноволу, на могили його батьків, вклоняються пам’яті славного сина свого народу. Напередодні ми зустрічали делегації шкіл імені В’ячеслава Чорновола з  Києва, Хмельницького, Львова, Радомишля Житомирської області. В музеї побували сестра нашого славного земляка Валентина та його син Тарас.

За інформацією Звенигородської РДА

 

Автор статті