Зміни до бюджету ухвалили на сесії обласної ради

77Сьогодні під час сесії обласної ради депутати підтримали внесення змін до обласного бюджету на цей рік. Розподілено 78 млн грн власних коштів облбюджету, повідомила директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Наталія Кравченко.

За її словами, 33 млн грн передбачили на заробітну плату для бюджетників, розрахунки за енергоносії та комунальні послуги в бюджетних установах. Ще 13 млн грн – на підтримку міст та районів області (3,7 млн грн для лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу спрямувал, 2,3 млн грн – на придбання шкільних автобусів на селі, 7 млн грн – на ремонти, розвиток матеріально-технічної бази бюджетних установ, благоустрій та соціальний розвиток в містах, районах та на селі).

На оновлення матеріально-технічної бази закладів обласного підпорядкування, зокрема ремонти приміщень, придбання медичного та іншого обладнання, комп’ютерної техніки, меблів та посуду, спрямовано 12,8 млн грн.

Наталія Кравченко зазначила, що 9,5 млн грн. передбачено і на соціальний захист населення, а саме: на матеріальну допомогу громадянам; забезпечення норм харчування в інтернатних установах; пільгове медичне обслуговування чорнобильців; пільгове житлове кредитування учасників АТО та їх сімей; на матеріальну допомогу у розмірі 50 тис. грн сім’ям загиблих воїнів.

– З власних коштів обласного бюджету передбачено 4 млн грн на проведення енергозберігаючих заходів в комунальних закладах, – зауважила Наталія Кравченко, – зокрема на ремонт систем опалення, котелень, заміна вікон, встановлення твердопаливних котлів та комерційних вузлів обліку газу.

Вона додала, що на виконання спільних проектів залучено 22,1 млн грн коштів міст та районів. З них: 13 млн грн на ремонт доріг, 3,4 млн грн – участь у проектах державного фонду регіонального розвитку; 2,1 млн грн – природоохоронні заходи; 2,6 млн грн – придбання медичного обладнання, медикаментів у закладах охорони здоров’я, зокрема й оснащення перинатального центру та інше.

Автор статті