Жителів Черкащини ще порадує осіннє тепло

погодаа

Погода в області починає налаштовуватися на антициклональний характер, зменшиться хмарність, тож до кінця тижня істотних опадів не очікується, лише в окремі ночі можливі тумани. Температурний фон залишиться вище норми на цей час 6-7º, при нормі − 5º. Температура повітря вночі буде близько 0°, вдень − +6-11°. Така погода буде характерною для перших 7-9 днів листопада, повідомляють в Черкаському обласному центрі з гідромеорології.

Як інформує начальник Черкаського гідрометцентру Віталій Постригань, з 20-го жовтня на Черкащині спостерігається дощова погода, у західних, східних та центральних районах випало 8-22 мм, що відповідає 90-200% декадної норми або 60-65% місячної норми. Лише у Чигиринському районі випало 3 мм (30% декадної норми). Такі опади істотно покращили зволоження верхнього шару ґрунту переважно у західній і центральній частині області, на решті території – ґрунт сухий та слабко зволожений.

За таких погодних умов, умови для росту та розвитку озимих посівів в області залишались несприятливими. Крім браку тепла, до 20 жовтня стримуючим фактором для нормального росту та розвитку озимих посівів була ґрунтова волога. Так, на 50 % території області панувала засуха, на решті площ вологозапаси грунту були недостатніми для доброго стану рослин. При цьому насіннєвмісний шар грунту скрізь був сухий. Через засушливі умови, на площах, засіяних у кінці вересня та на початку жовтня, сходи озимини з’явилися не скрізь, відмічалася зрідженість сходів, загибель проростків, в’янення рослин.

Автор статті