Жителі Черкас сплатили понад 8 млн грн. екологічного податку

imagesЗа перший квартал цього року на оздоровлення довкілля суб’єкти господарювання Черкас сплатили до зведеного бюджету понад 8 млн грн. екологічного податку, що на 76 тис грн. перевищує минулорічні показники. Про це інформують в ДПІ у м. Черкасах.

Надходження з цього платежу розщеплюються в такій пропорції: 20% спрямовується до спеціального фонду державного бюджету, 80% – до місцевого бюджету. Тож до державної казни надійшло понад 1,6 млн грн., до місцевої – понад 6,4 млн гривень. На сьогодні, платниками екологічного податку в Черкасах є понад 450 суб’єктів господарювання – юридичних осіб та понад 130 фізичних осіб-приватних підприємців.

Найбільші суми екологічного податку відрахували до бюджету черкаські підприємства – виробники теплової та електричної енергії та підприємства хімічної промисловості.

– Надходження цього платежу спрямовуються на здійснення природоохоронних заходів, включаючи захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів та сільськогосподарських угідь, ресурсозберігаючих заходів, а також заходів для зниження впливу забруднення навколишнього природного середовища на здоров’я населення, – зазначає начальник ДПІ у м. Черкасах Антон Царюк.

Автор статті