Живи, учись і працюй на Черкащині: на Форумі соціального партнерства обговорили перспективи співпраці освіти, влади та роботодавців

Форум соціального партнерства освіти, об’єднаних територіальних громад, роботодавців та професійних спілок Черкащини «Живи, учись і працюй на Черкащині» відбувся сьогодні в ЧДТУ. Говорили про підвищення престижності регіональних закладів освіти Черкащини всіх рівнів – від середньої освіти до вищої, та підвищення потужності регіональних роботодавців задля того, щоб молодь залишалася навчатися і працювати на Черкащині.

Заступник голови ОДА Юрій Лесюк закцентував увагу на розвитку сфери професійної (професійно-технічної) освіти: «Що стосується виконавчої влади, то напрямок професійно-технічної освіти в наступному році буде особливо важливим, адже Міністерство освіти і науки України планує провести аудит всіх профтехзакладів. Відповідно після цього буде визначено які напрямки є найбільш ефективними та перспективними і ці напрямки будуть підтримуватися державою».

Водночас Юрій Миколайович наголосив на необхідності спільних зусиль задля розвитку Черкащини: «Сучасний світ дуже швидко змінюється, з’являються нові виклики, нові професії, нові потреби. Вважаю, що Черкаська область зможе знайти на них адекватну відповідь, але тільки спільними зусиллями».

Під час тематичних виступів форуму на освітній платформі Валерій Данилевський означив стан справ у сфері профтехосвіти. Зокрема зупинився на питанні модернізації матеріально-технічної бази у розрізі створення навчально-практичних центрів. У цьому процесі важливу роль було визначено за впровадженням соціального партнерства профтехзакладів та роботодавців, що надає змогу не тільки осучаснити освітній процес, але й створити можливість здобувати професійну освіту в умовах, наближених до виробництва, з використанням новітніх засобів виробництва.

Про співпрацю загальноосвітніх закладів з закладами професійної (професійно-технічної) та вищої освіти області доповіли директор Черкаської гімназії № 9 імені О.М. Луценка Ірина Топчій та директор Золотоніської спеціалізованої школи №2 інформаційних технологій Олена Вертипорох.

Роль професійної (професійно-технічної) освіти у зростанні економіки черкаського краю визначила директор ДНЗ «Черкаський професійний автодорожній ліцей» Ольга Філіпова.

У продовження заходу представники ОТГ, роботодавців, профспілок обговорили перспективи партнерства задля розвитку Черкаської області.

За інформацією Департаменту освіти і науки облдержадміністрації

Автор статті