Жашківчани ініціюють реалізацію розвиткових проектів у районі

головнаІз кількома ініціативними пропозиціями мешканці Жашківщини звернулись під час особистого прийому громадян до першого заступника голови облдержадміністрації Віталія Коваля.

Так, сільська голова Пугачівки Валентина Мамочка, турбуючись про добробут жителів села, яких налічується близько 800, просить допомогти зі встановленням правового статусу земельної ділянки, що в адмінмежах сільської ради за межами населеного пункту. Каже: земля в понад 10 га нині перебуває в колективній власності під господарськими дворами:

– А це не дає нам можливості нею розпоряджатися. Утім земельна ділянка могла б стати вдалим місцем для реалізації інвестиційних проектів, що сприяло б створенню нових робочих місць для мешканців не лише Пугачівки, а й найближчих до земельної ділянки сіл, зокрема Житників та Кривчунки.

– Питання правового статусу земельних ділянок колективної власності під господарськими дворами – проблемне і непоодиноке, – зауважив Віталій Коваль. – Утім вирішити його можливо виключно шляхом законодавчих змін. Відповідне рішення має прийняти Верховна Рада України. ОДА ж попередньо зверталась з ініціативою до Міністерства аграрної політики та продовольства України, особисто порушував це питання на Раді регіонального розвитку голова обласної адміністрації Юрій Ткаченко. Не зупинятимемося, адже вирішення питання правового статусу таких земель дозволить відкрити шляхи для залучення внутрішніх та зовнішніх інвестицій до багатьох районів області.

Зауважимо, нині район має вже кілька перспективних пропозицій, можливих для реалізації на Жашківщині.

Натомість учасник АТО «кіборг» Олег Кравченко ініціює створення в Жашкові реабілітаційного центру. Олег Іванович, перебуваючи в зоні АТО, відчув глибину трагедії і тому добре знає, скільки необхідно сил та часу для того, аби адаптуватися після війни.???????????????????????????????

– Думаю, задум вдалий, адже в Жашкові на сьогодні не маємо такого закладу, де можна було б оздоровитися та відпочити, – сказав Олег Іванович. – Спільно з побратимами маємо ідею реалізувати задум  на базі місцевого непрацюючого будинку культури, де можна розмістити тренажерний зал, кімнату для лікувального масажу та ін. Маємо навіть кілька фахових спеціалістів, які готові долучитися до роботи.

Віталій Коваль запропонував АТОвцю, детально пояснивши механізм, разом зі спеціалістами районної адміністрації розробити проект задуму, розрахувати приблизний кошторис та подати до обласної адміністрації на розгляд. При цьому зауважив, що для втілення такого масштабного проекту слід попрацювати над залученням грантових коштів міжнародних організацій.

Автор статті