Землевпорядники Черкащини перерахували до бюджету понад три млн грн. за надання адмінпослуг

im578x383-zemlya

За десять місяців органи землевпорядної служби Черкащини надали населенню 158 916 адміністративних послуг. Із них 104 959, тобто 66 % – безплатні, та 53 957 (34 %) – платні. Жителі області сплатили за них 3, 092 млн грн. Ці кошти зараховуються до Державного бюджету України, повідомляють в Головному управлінні Держгеокадастру в Черкаській області.

Найбільше – 2,76 млн грн – черкащани перерахували за надання витягів із Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Державні кадастрові реєстратори підготували понад 52 тис таких документів. Майже на 236 тис грн. поповнився бюджет за надання послуги з виправлення технічної помилки у відомостях Державного земельного кадастру, яку було допущено не з вини органу, що здійснює його ведення. За отриманням цієї послуги звернулося 1 465 осіб. А також більше 74 тис грн. надійшло за здійснення державної експертизи землевпорядної документації.

Серед безоплатних адміністративних послуг, які надають територіальні органи Держгеокадастру Черкаської області, найбільша кількість запитів стосувались проведення державної реєстрації земельної ділянки (29 232) та видачі витягів із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (23 329).

У Держгеокадастрі області нагадують, що відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через Центри надання адміністративних послуг, які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Громадяни можуть ознайомитись з адресами ЦНАПів у Черкаській області на офіційному сайті Головного управління Держгеокадастру.

Автор статті