Збірна команда Черкащини з хортингу посіла І-ше місце на чемпіонаті України

13147735_1735324193402742_7205343411589995937_oНещодавно у черкаському Палаці спорту «Будівельник» відбулося відразу два заходи – чемпіонат України та відкритий чемпіонат Черкаської області з хортингу. На цих найбільш масових за всю історію хортингу змаганнях збірна команда черкаської області виборола І-ше загальнокомандне місце, повідомляють в управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації.

У змаганнях взяли участь 401 найсильніший спортсмен, від 13-ти обласних федерацій хортингу, котрі пройшли попередній відбір у своїх регіонах (Київської та м. Києва, Черкаської, Полтавської, Житомирської, Кіровоградської, Миколаївської, Дніпропетровської, Донецької, Херсонської, Одеської, Рівненської, Чернігівської та Львівської ). Виступи у розділі «Форми» та поєдинки спортсменів різних вікових категорій проводились одночасно на чотирьох хортах за участі 27 суддів національної категорії.

Запекла боротьба за чемпіонські титули тривала на хортах до пізна. У підсумку І-ше загальнокомандне місце і в чемпіонаті України, і у відкритому чемпіонаті Черкаської області з хортингу здобули представники Черкаської ОФХ у складі ЧХК «Прайд», КсіФ «Стимул», команд з Тального, Сміли, Золотоноші та Ірклієва. Спортсмени «Прайду» на відкритому чемпіонаті Черкаської області вже традиційно вибороли низку перших місць. Цього разу поповнили свої колекції золотих медалей Богдана Цимбал, Денис Денисенко, Амелія Хренова та Михайло Хренов, Поліанна Шкаланді, Данііл Коваленко та найменший спортсмен клубу Лев Марченко.

Найбільше оплесків отримав виступ спортсмена Рівненської ОФХ Романа Дмитрука. Хлопчик з обмеженими фізичними можливостями виїхав на хорт в інвалідному візку й продемонстрував присутнім кілька елементів хортингу. За словами його тренера, заняття хортингом дозволило Романові на 20% збільшити свою рухову активність.

Президент УФХ, засновник хортингу Едуард Єрьоменко привітав маленьких «великих спортсменів» зі здобутими перемогами та пообіцяв днями завітати до Черкас з презентацією своєї книги «Хортинг – школа сили і честі юного українця». Очільниця ЧОФХ Аза Шульга анонсувала проведення у Черкасах 29 жовтня цього року відкритого чемпіонату Черкаської області з хортингу пам’яті В. Синєбрюхова.

Зауважимо, представники команд, судді та почесні гості відзначили високий рівень організації змагань. Організація та проведення одразу двох чемпіонатів на такому високому рівні стало можливим завдяки зусиллям головного судді змагань, в. о. президента Черкаської ОФХ, тренера ЧХК «Прайд» Сергія П’ятікова, сприянню управління сім’ї, молоді та спорту ЧОДА, міського голови Черкас Анатолія Бондаренка.

Автор статті