Зберігачі історії: фахівців обласного архіву вітали з професійним святом

Документи 16-17 століття, першодруки та оригінали указів й історичних угод нині на зберіганні у Черкаському обласному архіві. Цьогоріч він відзначив століття з дня заснування. У День працівників архівних установ України до фахівців обласного архіву завітав заступник голови ОДА Юрій Безщасний.

Читацький зал, шість складів із різноманітними документами, сканування старих рукописів – роботи фахівцям установи вистачає, каже директор Державного архіву Черкаської області Тетяна Клименко. Хоча й працюють над збереженням історичної спадщини лише 30 працівників.

– 2019 – ювілейний рік для нашого архіву, – додає керівниця установи. – Цьогоріч ми нарешті завершили великий для нас проект – десятирічний план перевірки наявності документів і це була непроста величезна робота для усіх співробітників. Окрім того, спільно зі спілкою краєзнавців ми підготували й видали книгу «Селянство Черкащини в 1917-1921 роки». Хоча книжечка вийшла невеличка, але в ній зібраний величезний масив документів, які вперше введені в науковий обіг. З нею ми отримали обласну премію Михайла Максимовича.

Надалі серед пріоритетів Тетяна Клименко визначає цифровізацію. Для цього в установі вже придбали один сканер для документів. Також працюють над наповненням сайту та сторінки у соціальній мережі. Розглянути питання щодо сприяння покращення технічної бази закладу з боку обласної влади пообіцяв заступник голови облдержадміністрації Юрій Безщасний.

– Інформація – це велика цінність, – зазначив Юрій Михайлович, звертаючись до колективу закладу. – Сьогодні, коли сучасний світ переходить в мережу Інтернет, все одно лишається пріоритетом збереження інформації на традиційних носіях. Саме цим ми завдячуємо працівникам архівних установи, які щодня здійснюють цю кропітку і непросту роботу. Адже ті відомості, які можна знайти в архіві, корисні як для нинішнього покоління, так і для нащадків. Це – наша історія, яка формує й визначає нас.

Автор статті