«Збереження здоров’я кожного учня Черкащини – у пріоритеті», – Юрій Лесюк

Належний рівень фізичної активності у поєднанні зі збалансованим харчуванням й профілактичною медичною допомогою є чи не основними складовими для збереження здоров’я шкільництва. На цьому наголосив заступник очільника області Юрій Лесюк. Сьогодні він відвідав Черкаську загальноосвітню санаторну школу-інтернат, де навчають та лікують дітей зі сколіотичними порушеннями І-ІІІ ступенів.

На сьогодні тут навчаються та частково проживають 554 учні з Черкас та області. Тутешні школярі мають проблеми з опорно-руховим апаратом, тож потребують ще й належного лікарського супроводу. Масажі, електро-, тепло- та водолікування – це не повний перелік тих послуг, які окрім навчання, тут отримують діти. Для цього створені усі умови, функціонує басейн та гуртожиток.

Втім, відповідно до ухваленого Верховною Радою України закону про повну загальну середню освіту, статус «санаторної» школа може змінити та переформатувати свою роботу. Освітяни уже звернулися з проханням переглянути ці положення закону до Президента. Поки питання статусу цих шкіл врегульовують на загальнодержавному рівні, відзначає заступник голови ОДА Юрій Лесюк, в області напрацьовують імовірні варіанти їхньої подальшої роботи.

– Наша першочергова мета – забезпечити всіх дітей, які навчаються, можливістю активно рухатися і отримувати профілактику захворювань, – наголошує він. – Виходячи з цього, повинні розраховувати ресурси та прописувати заходи. Санаторна школа – одна з кращих в області та єдина в обласному центрі, де діє басейн, має високі академічні показники та якісно нову матеріально-технічну базу. Ці напрацювання маємо зберегти. Нам ніхто не забороняє дофінансовувати з обласного бюджету певні заходи та напрямки, які ми вважаємо за пріоритетні. Зокрема й шкіл, які теоретично можуть частково переформатувати свою роботу, але й досі надаватимуть необхідні нам послуги відповідно до статутних положень. Ми розглядаємо й такий варіант.

Нагадаємо, на теренах Черкащини діють п’ять санаторних спеціалізованих шкіл. Зокрема для дітей з хронічними неспецифічними хворобами органів дихання, органів травлення, серцево-судинної системи та сколіозом. Вони всі перебувають на балансі Черкаської обласної ради. Їхнє утримання щороку вартує обласному бюджету 9-12 млн грн на один навчальний заклад. 30-40 % від суми, зокрема на фінансування роботи педагогічних працівників, надходить з освітньою субвенцією з державного бюджету. Вартість утримання визначається залежно від величини закладу, його наповнюваності, матеріально-технічної бази й об’єктів, які там є.

 

Автор статті