Захисні споруди цивільного захисту убезпечать населення від можливої небезпеки. Результати інвентаризації

Управління цивільного захисту обласної адміністрації інформує про інженерний захист населення та територій від надзвичайних ситуацій техногенного й природного характеру. У структурі зазначають, що для захисту населення від впливу факторів можливої небезпеки (внаслідок надзвичайних ситуацій в мирний час та дії засобів ураження в особливий період й терористичних актів) використовують захисні споруди цивільного захисту.

Задля організації заходів щодо захисту населення й територій від можливих надзвичайних ситуацій відкориговані розрахунки щодо укриття населення в захисних спорудах цивільного захисту, зокрема у сховищах, протирадіаційних укриттях, спорудах подвійного призначення, найпростіших укриттях, розповідає керівник Управління Юрій Скоробогатов.

За його словами, в області налічують 357 захисних споруд цивільного захисту. Із них: 142 сховища місткістю 62,83 тис.осіб, 215 протирадіаційних укриттів (ПРУ) місткістю 62,8 тис.осіб.

Чисельність населення, яке проживає на території області становить більш ніж 1 200 тис. осіб. Населення підлягає укриттю у фонді захисних споруд цивільного захисту, зокрема найбільша працююча зміна – 46,54 тис. осіб. У цілому в інших спорудах подвійного призначення фонду (пристосовані споруди – підвали та інше) можливо укрити 1 885,49 тис.осіб при необхідності в 1 141,34 тис.осіб.

Юрій Скоробогатов зазначає, що в області провели технічну інвентаризацію захисних споруд, як об’єктів нерухомого майна – 297 одиниц: За результатами перевірок у 2019 році, захисні споруди оцінили за такими показниками: «Готові» та «Обмежено готові» до укриття населення – 277 захисних споруд.

За інформацією начальника управління цивільного захисту ОДА, повністю завершили технічну інвентаризацію захисних споруд у Драбівському, Золотоніському, Канівському, Катеринопільському, Корсунь-Шевченківському, Лисянському, Маньківському, Монастирищенському, Смілянському, Тальнівському, Уманському, Чигиринському районах та містах Умань і Канів.

Інформування населення про місця розташування захисних споруд цивільного захисту, а також порядок реагування населення на можливі надзвичайні ситуації, здійснюють через обласну та місцеві телерадіокомпанії, друковані засоби масової інформації, інтернет-виданнях. На сайті обласної державної адміністрації, на сторінці управління цивільного захисту розміщено перелік захисних споруд цивільного захисту Черкаської області: http://ck-oda.gov.ua/departament-z-pytan-tsyvilnoho-zahystu-ta-oboronnoji-roboty/.

Автор статті