Завершилися зйомки фільму «Чорний ворон»

5d86ca7df72084d7a770d805058ab00d_L«ТЕТ-Продакшн» на замовлення телеканалу «1+1» завершив зйомки повнометражного фільму «Чорний ворон» за мотивами однойменного роману-бестселеру українського письменника Василя Шкляра.

Стрічка створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

«Створення фільму про повстанський рух часів Холодноярської республіки є значущою подією, що має важливу просвітницьку місію. Сьогодення доводить, що невивчені уроки історії повертаються до наступних поколінь: ми й досі боронимо незалежність рідної землі. Сподіваюсь, творцям фільму вдасться передати на екрані історичні події того часу і стрічка стане помітним мистецьким явищем», – зазначає Голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Зйомки картини тривали з жовтня 2018 року. Основними місцями реальних подій, відображених у стрічці, були територія Холодного Яру та Мотриного монастиря на Черкащині. На екрані святиню відтворювали в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику, оскільки після реставрації монастир на Черкащині не зберіг історичного вигляду. За час роботи над проектом творча група вирушала в декілька експедицій Україною, зокрема до мисливського палацу графа Шувалова (м.Тальне) і Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», а в селі Поташ Маньківського району Черкащини знімали масові сцени, в яких задіяли понад 150 акторів.

Прем’єра історичної драми про боротьбу козаків Холодноярської республіки з більшовиками відбудеться в кінотеатрах України вже цього року.

Про це інформує Департамент культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА з посиланням на “Козацький край” та Державне агентство України з питань кіно.

Автор статті