Затверджено зміну назв ряду топонімів у Черкасах

???????????????????????????????Це відбулось під час вперше проведеного в обласній адміністрації засідання топонімічної комісії під керівництвом першого заступника голови ОДА Віталія Коваля.

– Нагадаю, в травні має завершитися процес перейменування вулиць і провулків, а ще демонтаж пам’ятників та пам’ятних знаків, присвячених діячам чи подіям радянської доби, – сказав Віталій Володимирович й додав, що відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» голови сільських, селищних та міських рад до кінця лютого мали на місцевому рівні узгодити нові назви об’єктів топоніміки, які підпадають під дію цього закону. Потім право перейменовувати назву перейшло до ОДА.

Отож, під час комісії затвердили переважну кількість не ухвалених містом Черкаси назв:

вул. Колгоспна – вул. Попівка;

вул. Паризької Комуни – вул. Кривалівська;

вул. Пролетарська – вул. Героїв Чорнобиля;

вул. Рози Люксембург – від початку до вул. Молоткова – вул. Гуржіївська;

вул. Рози Люксембург – від вул. Бидгощська до закінчення – вул. Самійла Кішки;

вул. Громова – вул. Максима Залізняка;

вул. Горького – вул. Юрія Іллєнка;

пров. Енгельса – пров. Клименківський;

пров. Котовського – вул. Івана Гонти;

пров. Морозова – пров. Памфіла Юркевича;

пров. Паризької Комуни – пров. Макара Кушніра;

пров. Піонерський – пров. Тодося Осьмачки;

пров. Плеханова – пров. Наталії Ужвій;

пров. Пролетарський – пров. Андрія Химка;

пров. Сакко і Ванцетті – пров. Федора Вешняка.

???????????????????????????????На наступне засідання відклали перейменування вулиці Першотравневої та провулків Гайдара і Краснодонський. На черзі – зміна назв вулиць та провулків в інших населених пунктах області, обговорення яких заплановано провести під час комісії наприкінці наступного тижня. Офіційно рішення топонімічної комісії буде запроваджено в дію розпорядженням голови ОДА вже найближчим часом.

Між тим, члени комісії розподілили між собою райони Черкащини для детального вивчення історичних подій, діячів конкретної місцевості, що дасть змогу більш компетентно підійти до питання перейменування вулиць у регіонах.

Нагадаємо, щоб визначати нові назви вулиць на виконання закону, при Черкаській ОДА створили обласну топонімічну комісію, до складу якої входять представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, науковці, історики, краєзнавці та ін.

Автор статті