Затверджено перелік підручників, що друкуватимуться цьогоріч державним коштом

uchebniki Затверджено перелік зі 156 назв підручників для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів, що видаватимуться коштом державного бюджету в 2017 році, інформує прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Відбір підручників відбувався в два етапи. На першому – здійснювалася науково-методична експертиза проектів підручників, на другому – голосування вчителів та адміністрацій шкіл за те чи інше видання.

Всі електронні версії макетів підручників були розміщені на державному ресурсі – Репозитарії навчальних матеріалів, і вчителі через особисті кабінети голосували за них. Таким чином були визначені ті підручники, які мають найбільшу довіру освітян.

Цьогоріч в системи Репозитарію проголосувало близько 51 тисячі вчителів. На рівні загальноосвітніх навчальних закладів (ЗНЗ) голосування становило 99,6% (14 680 шкіл, в яких навчаються дев`ятикласники).

На відміну від попередніх років, коли голосування відбувалося на комерційних ресурсах, в цьому році Репозитарій навчальних матеріалів було розроблено та пілотовано в державній установі – Інституті модернізації змісту освіти.

Наступним етапом підготовки підручників до друку є безпосереднє замовлення їх обласними департаментами (управліннями) освіти за прогнозованою кількістю учнів.

Міністерство освіти і науки також планує розробити систему контролю доставки підручників до кожної школи.

 

Автор статті