Зараз немає підстав для скасування санкцій проти Росії, – Президент

e46a8d37f2235323203dfe6abe4ecf4e_1485252754_extra_largeПрезидент Петро Порошенко переконаний, що для скасування санкцій проти країни-агресора Росії немає причин. Про це Глава держави заявив під час спільної прес-конференції з Президентом Фінляндської Республіки в рамках офіційного візиту до цієї країни, інформують на офіційному веб-порталі Президента України.

– Україна дуже вдячна Сполученим Штатам за санкції проти Росії і ми не бачимо жодних причин для того, щоб їх скасовували, – сказав Петро Порошенко, відповідаючи на запитання журналістів щодо того, чи можлива відміна санкцій США проти Росії з початком роботи нового Президента Дональда Трампа.

Глава держави вчергове підкреслив, що анексією Криму і дестабілізацією ситуації на Сході України, Росія грубо порушує міжнародне право. Петро Порошенко зауважив, що наша держава та весь український народ будуть раді, якщо Європа і Америка матимуть підстави для скасування санкцій. Але це можливо лише у разі виконання Росією всіх зобов’язань за Мінськими домовленостями, наголосив Президент. Наразі цього не спостерігається – агресія триває, констатував він.

– У грудні Україна втратила 22 солдати і за весь час російської агресії загинуло понад 2,5 тисяч солдат та понад 7,5 тисяч мирного населення. І єдиний ефективний інструмент для того, щоб мотивувати Президента Росії і домогтися виконання Мінських угод – це санкції, – сказав Глава держави.

Президент ще раз висловив вдячність світовій спільноті, країнам Євросоюзу, Сполученим Штатам за солідарність і підтримку України.

– Ми пишаємося єдністю з ЄС і солідарністю. Ми сподіваємося також на підтримку у майбутньому, – резюмував він.

Президент Фінляндської Республіки Саулі Нііністьо, у свою чергу, також висловив солідарність у питанні необхідності продовження санкцій проти Росії.

– Було б добре мати можливість відмінити санкції. Але для цього має бути виконання Мінських угод, якого поки що немає, – сказав він.

Саулі Нііністьо нагадав, що санкції були застосовані через анексію Криму та ситуацію на Донбасі, а не через тероризм.

– Тому я не бачу жодного зв’язку між цими подіями. Я не вірю, що Сполучені Штати змінять своє рішення. Але санкції ЄС і США – це різні санкції. Вони самостійно ухвалюють свої рішення. І як держава Євросоюзу, Фінляндія поважає рішення ЄС, бо ми – одні з тих, хто ухвалює ці рішення, – додав він.

Говорячи про очікування від політики нової Адміністрації США та Президента Дональда Трампа, Петро Порошенко та Саулі Нііністьо наголосили, що політика Сполучених Штатів має давні та стабільні традиції.

– Зараз дуже рано говорити про те, що ми очікуємо. Я хочу нагадати слова Черчилля: у політиці немає вічних друзів чи вічних ворогів. В політиці є вічні інтереси, і вони створювалися не Президентом Бушем чи Президентом Клінтоном. Вони встановлювалися батьками-засновниками більше двохсот років тому. І ці основи – свобода та демократія. І ці ж інтереси розділяє Україна – свобода і безпека. Тепер солдати на Сході воюють не лише за свободу і демократію в Україні, але і за свободу і демократію у всьому світі. Тому я вважаю, що ми можемо розраховувати на підтримку з боку США, – сказав Глава Української держави.

Автор статті