Законодавчі новації у сфері реєстрації нерухомості та бізнесу обговорили на Черкащині

13415492_1614105738901769_8537548866821195945_oНововведення в законодавстві України, яке регулює сферу державної реєстрації нерухомості та бізнесу, а також особливості оскарження дій у сфері державної реєстрації днями за участі громадськості та юристів обговорили за круглим столом. Ініціювало проведення заходу управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Черкаській області.

У рамках процесу децентралізації Мін’юст України передало повноваження з реєстрації бізнесу й нерухомості місцевим органам влади, нотаріусам та акредитованим суб’єктам, зокрема виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, районні державні адміністрації. Державним реєстратором є особа, яка перебуває у трудових відносинах з суб’єктом державної реєстрації, нотаріус, державний виконавець (у разі державної реєстрації обтяжень, накладених під час примусового виконання рішень).

Згідно із Законами України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» запроваджена процедура оскарження рішень, дій, бездіяльності державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації. Скаргу можна подати до Міністерства юстиції України, територіальних органів Міністерства юстиції України, або до суду, пояснила заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Черкаській області з питань державної реєстрації – начальник управління державної реєстрації Нона Корж.

– У Черкаській області розглядом скарг у сфері державної реєстрації опікується утворена при Головному територіальному управлінні юстиції Черкащини постійно діюча Комісія, – додала Нона Нодарівна.

13392207_1614105852235091_703070539562420022_oРішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України та його територіальних органів протягом 30 календарних днів з дня прийняття рішення, що оскаржується, або з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушення її прав відповідною дією чи бездіяльністю. Оскаржити рішення територіальних органів Мін’юсту до Міністерства можна протягом 15 календарних днів. Подану ж громадянином скаргу розглядають протягом 30 днів з моменту реєстрації, але не більше 45 календарних днів.

– Рішення про анулювання доступу або тимчасове блокування доступу державного реєстратора до Державного реєстру прав та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань виконуються технічними адміністраторами реєстрів, – пояснила Нона Корж. – Всі інші рішення виконуються суб’єктом розгляду скарги у межах компетенції, визначеної законами.

За результатами розгляду скарги територіальними органами та Мін’юстом приймається мотивоване рішення про задоволення чи відмову у задоволенні скарги.

Детальніше з процедурою розгляду скарг можна ознайомитися тут і тут.

Автор статті