Захистимо тварин разом! 4 жовтня – Всесвітній день захисту тварин

1_144Цієї п’ятниці світ відзначає World Animal Day. Він спрямований на привернення уваги людства до прав тварин, інформують в Управлінні екології та природних ресурсів.

Історія святкування Всесвітнього дня тварин починається з 1925 року, коли його вперше організував у Берліні німецький письменник і зоозахисник Генріх Ціммерманн. Він активно просував свою ідею, і 1931 року міжнародний конгрес прихильників руху захисту прав тварин, який проходив у Флоренції (Італія) одноголосно ухвалив пропозицію оголосити 4 жовтня Всесвітнім днем тварин.

Дата проведення Всесвітнього дня тварин була вибрана не випадково. 4 жовтня – день пам’яті Франциска Ассізького, одного з найшанобливіших в католицькій церкві святих та вважається за покровителя тварин.

Ідея проведення подібного дня прижилася по всьому світу і в 2008 році різні заходи, присвячені цій даті, пройшли вже в 66 країнах світу. В цей день різні товариства по захисту прав тварин проводять акції. Вони закликають людей відмовитися від необдуманого знищення тварин заради задоволення своїх далеко не найголовніших потреб.

Крім того, Всесвітній день тварин — це привід нагадати людям про їхню відповідальність за домашніх тварин, які для багатьох людей стали членами сім’ї.

В Україні Всесвітній день захисту тварин, які є однією з важливих складових довкілля та екосистем, відзначають також щороку 4 жовтня. Зазначене питання регулюється Конституцією України, Законами України «Про тваринний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про мисливське господарство та полювання» та іншими нормативно-правовими актами.

Геопросторове положення Черкаської області в лісостеповій зоні зумовлює розмаїття видового складу широколистянолісових, північностепових, поширення наявних акліматизованих і синантропних видів. Це підтверджується наявністю на території Черкащини хребетних тварин 410 – 420 видів, з яких 66 видів ссавців, близько 280 видів птахів, 9 видів плазунів, 11 видів земноводних, 51 видів риб, 57 видів молюсків.

З метою збереження біологічного різноманіття в регіоні охороняється 81 вид тварин, з них: 67 видів тварин занесені до Червоної книги України, в тому числі, 3 види входять до Європейського Червоного списку, 8 видів охороняється Бернською конвенцією, 10 видів Афро-євразійським договором по мігруючим видам (AEWA), 4 види Конвенцією про міжнародну торгівлю видами дикої флори та фауни (CITЕS).

 

Автор статті