Захисники потребують нашої повсякденної уваги, – Віталій Коваль

???????????????????????????????Соціальний захист атовців Черкащини обговорили на колегії Департаменту соцзахисту населення ОДА. Вона відбулась сьогодні за участю першого заступник голови ОДА Віталія Коваля, директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Руслана Чикала та його заступника Олега Шимчука, заступника голови обласної ради Вадима Гайовича.

Зауважимо, нині в області налічується близько 8 200 учасників антитерористичної операції та 328 інвалідів війни. Статус члена сім’ї загиблого встановлено 269 особам за 124 загиблими військовослужбовцями. Усі вони отримують гарантовані державою пільги.

Так, у межах обласної комплексної програми «Турбота» цьогоріч надано матеріальної допомоги майже 2 тисячам учасників АТО та їхнім сім’ям на загальну суму понад 1 млн грн. 15 сім’ям загиблих виплачено одноразову матеріальну допомогу в розмірі 50 тис. грн.

За словами заступника керівника Департаменту соціального захисту населення ОДА Олега Шимчука, у I кварталі цього року учасників антитерористичної операції стовідсотково забезпечили путівками до оздоровчих закладів для проходження психологічної реабілітації. Зокрема, 25 бійців пройшли таку реабілітацію в 14-ти установах України.

– При цьому Уряд прийняв новий Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті, для психологічної реабілітації учасників АТО, – сказав Олег Іванович. – Наразі розробляють проект тристоронньої угоди, затверджують вимоги до реабілітаційних установ та розраховують середню вартість послуги. Орієнтовно ж, кошти для психологічної реабілітації виділять у ІІІ кварталі.

IMG_7229Цьогоріч із державного бюджету виділено кошти для санаторно-курортного оздоровлення учасників АТО лише 20% потребуючих, що розподілені між містами та районами пропорційно до потреби. У 2017 році потребують таких послуг 629 осіб, зокрема 23 інваліди війни. Угоди укладено в Канівському, Кам’янському, Лисянському, Монастирищенському та кількох інших районах. У Христинівському, Золотоніському районах та м. Ватутіне є гарантійні листи від оздоровчих закладів про оздоровлення громадян у серпні-листопаді.

Водночас у ході колегії керівників структурних підрозділів соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів закликали вжити необхідних заходів щодо своєчасного забезпечення учасників антитерористичної операції та осіб з інвалідністю санаторно-курортним оздоровленням.

Між тим, в обласному бюджеті передбачено 600 тис. грн для санаторно-курортного лікування атовців у місцевому санаторії на умовах співфінансування з місцевими бюджетами. Станом на липень 292 тис. грн перераховані управлінням соціального захисту населення для закупівлі 97 санаторно-курортних путівок.

Із державного бюджету області на цей рік виділено майже 1 млн грн і на професійну адаптацію бійців. На сьогодні 144 особи вже проходять навчання.

Відповідно до постанови КМУ № 719, з початку цього року, 23 сім’ї учасників з числа інвалідів I-II групи та загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, взято на облік для поліпшення житлових умов. Потреба ж у коштах для виплати грошової компенсації становить 19 млн грн.

Понад 9 млн грн для виплати компенсації на придбання житла для 11-ти сімей вже перераховані на особові банківські рахунки. Нині вони підбирають для себе житло.  Для інших 10 сімей, яких взято на облік після 1 травня, додаткові 9,9 млн грн на виплату компенсації замовлено Міністерству соціальної політики України.

– Захисники потребують нашої повсякденної уваги, – наголосив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – Тож належний соціальний захист учасників АТО – поміж пріоритетних завдань влади. Нині на Черкащині маємо три обласних програми захисту бійців та їхніх родин, що містять конкретні заходи з чіткими термінами виконання. Керівники ж на місцях мають усвідомлювати свою відповідальність і важливість соціального захисту та підтримки учасників АТО, які проживають на їхній території, особливо родин загиблих, зокрема своєчасно дізнаватись про проблеми та потреби.

Автор статті