Загиблого вчителя вшанували на Золотоніщині

11Новий навчальний рік у школі в Гельмязові розпочали з уроку мужності. Його провели гуртом. До вчителів і школярів долучилися військові й очільник області.

Патріотичний урок тривав годину. Разом говорили про любов до України та її героїв. На передову школярі передали прапори зі своїми побажаннями. У декого в зоні АТО нині воюють батьки.

– Мені урок мужності у свій час дав наш легендарний генерал-майор Ігор Момот, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Досі пам’ятаю всі його настанови, як він переймався, щоби на Черкащині було мирно. І він виховав не одне покоління патріотів і навіть зараз це робить, хоч уже Ігоря Федоровича немає серед живих. 41Невдовзі книга про нього, яку ми нещодавно презентували, надійде до шкільних бібліотек області. Я певен: вона буде цікавою для юних читачів.

Свій герой є і в учнів цієї школи – їхній учитель В’ячеслав Гага. Він загинув у бою. До війська чоловіка призвали в листопаді 2013 року. Він виконував військовий обов’язок у Криму. Потому боронив Донецький аеропорт і визволяв Слов’янськ.

– Тоді В’ячеслав отримав поранення в ногу, – розповідає обласний військовий комісар Євген Курбет. – Однак після реабілітації знову повернувся на передову. Загинув він у січні на Донеччині. За участь у бойових діях у зоні АТО нагороджений орденами «За мужність» ІІІ і ІІ ст., а також відзнакою «За заслуги перед 42Черкащиною». Аби не такі, як він, ми б не мали тут мирного неба.

На честь загиблого вчителя фізичного виховання на школі встановили меморіальну дошку. Відкривали її однокласниця В’ячеслава Гаги разом із його бойовими побратимами.

4655

 

Автор статті