Загальна середня освіта (2020-2021 навчальний рік)

Станом на 1 вересня 2020 року функціонує 533 денних закладів загальної середньої освіти (далі – ЗЗСО) , де здобувають освіту 117,6 тис учнів.

У 2020 році реорганізовано у навчально-виховні комплекси, філії та шляхом пониження ступеня 41 заклад загальної середньої освіти, ліквідовано 3, призупинено діяльність 1 закладу.

У 2020/2021 навчальному році функціонує 28 опорних шкіл і 65 філій. 16 шкіл та 44 філії знаходяться в складі Білозірської, Буцької, Іваньківської, Соколівської, Степанецької, Бужанської, Лисянської, Дмитрушківської, Ладижинської, Медведівської, Кам’янської, Шевченківської, Виноградської, Балаклеївської, Іркліївської, Чигиринської об’єднаних територіальних громад. У 2020 році створено 9 опорних шкіл у Христинівському, Монастирищенському, Уманському районах, Балаклеївській, Іркліївській, Чигиринській ОТГ

Функціонує 135 ЗЗСО, де 15940 учнів охоплено поглибленим вивченням предметів. В 306 ЗЗСО здійснюється профільне навчання для 12 523 учнів.

У 2020-2021 навчальному році призначено 1 стипендію Кабінету Міністрів України, 59 обласну стипендію переможцям ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін та ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук, які у 2020 році отримали дипломи першого ступеня в означених інтелектуальних конкурсах і продовжують навчання у закладах освіти Черкаської області, 5 стипендій голови облдержадміністрації   обдарованим дітям області, 2 стипендії переможцеві Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика, 3 стипендії міжнародного мовно – літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченко.

У межах реформи „Нової української школи“, яка розпочала свій старт з 1 вересня 2018 року, у всіх школах області реалізується проект „Новий Освітній Простір“. Формується матеріально-технічна база перших класів з якісним дидактичним матеріалом та сучасними меблями для дітей, які будуть навчатися за Новим державним стандартом.

У 2020 році на розвиток освітньої галузі області за різними напрямками з державного бюджету виділено субвенцій у сумі 216,4 млн грн.

Зокрема, у рамках реалізації концепції Нової української школи (НУШ) на придбання для 12,8 тис першокласників засобів навчання – 34,1 тис грн. Оновлення матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти на загальну суму 69,4 млн грн., зокрема, придбання обладнання для 54 харчоблоків, 14 шкільних автобусів, оснащення обладнанням 63 навчальних кабінетів та 4 СТЕМ-лабораторій для 22 шкіл. Наразі тривають процедури закупівлі, з них 2 – проводиться Управлінням.

У рамках програми «Велике Будівництво» роботи проводяться у 4 закладах загальної середньої освіти.

У поточному році продовжиться підвищення кваліфікації педагогічних працівників до роботи в умовах Нової української школи, станом на 30.09.2020 підвищили кваліфікацію усі вчителі початкових класів та 34 % – 5-9 класів.

У 2020 році на умовах співфінансування (70% – за рахунок коштів з державного бюджету, 30% – кошти місцевих бюджетів) поставлено 10 шкільних автобусів. До кінця жовтня 2020 року надійде ще 4 од.

Крім того, закуплено 1 шкільних автобус на умовах співфінансуння (50% − залишок коштів освітньої субвенції, 50% − кошти місцевих бюджетів). До кінця поточного року буде закуплено ще 7 одиниць.

В області реалізуються 5 обласних програм у галузі загальної середньої освіти, у рамках реалізації яких для шкіл області закуповуються на засадах співфінансування набори робототехніки ЛЕГО; шахові кабінети; навчальні кабінети (математики, фізики, біології, географії, інформатики, „Захист Вітчизни“ та інші); лінгафонні кабінети та комп’ютерні комплекси.

У закладах загальної середньої освіти функціонує 19 444 комп’ютерів, у тому числі 785 навчальних комп’ютерних комплексів. Усі заклади підключені до мережі Інтернет.

В області запроваджена перша в Україні програма „Інноваційні школи Черкащини“, в рамках якої 28 шкіл оснащено мульмедійними засобами навчання з програмним забезпеченням та придбано сучасне комп’ютерне обладнання й інтерактивні комплекси для 140 кабінетів фізики, хімії, біології, іноземної мови, математики, географії та інших. А також майже 300 комп’ютерів. Загалом за період реалізації програми за рахунок співфінансування на інноваційні школи використано близько 90 млн грн.

Анонси