За звання кращого в Оршанці змагалися юні друзі прикордонників

53287468З метою формування у дітей та учнівської молоді високої патріотичної свідомості, національної гідності, громадянської відповідальності, готовності до виконання громадянського обов’язку щодо захисту цілісності та національних інтересів України, а також професійної орієнтації учнівської молоді на здобуття професії військовослужбовця вже втретє на базі Навчального центру Державної прикордонної служби України у с. Оршанець відбулися обласні змагання команд юних друзів прикордонників. До участі в змаганнях долучилися 17 команд з Черкащини.

18877843Перед початком змагань покладанням квітів юні захисники державних рубежів вшанували пам’ять прикордонників, які загинули, виконуючи свій професійний обов’язок.

На урочистому відкритті змагань заступник начальника Навчального центру Державної прикордонної служби України у с. Оршанець Олександр Гаркуша наголосив на важливості проведення таких змагань : «Ви всі вже переможці адже стоїте в цьому строю. Коли є кордони, тоді є держава. Ви – наше майбутнє, тож нехай переможе кращий». Принагідно запросив юнаків та дівчат продовжити навчання на базі оршанецького навчального центру.

26723647Вітаючи присутніх, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський здійснив невеликий екскурс історичними сторінками захисту державного кордону та провів паралелі з сьогоденням: «У сиву давнину Черкаси були засновані як прикордонне місто, жителі якого захищали недоторканність рубежів. У ті часи легендарною постаттю був і залишається Остафій Дашкевич. Сьогодні справжньою легендою, прикладом для прийдешніх поколінь є постать геренал-майора Ігоря Момота. Тож, протягом участі в змаганнях бажаю вам, щоб ви відчули оті традиції, оту славу, яку здобули прикордонники. Любіть свою Батьківщину і пам’ятайте свою історію.

59804302Також лунали вітання на адресу учасників від голови спілки ветеранів-прикордонників Черкаської області полковника запасу Миколи Журавля.

Розпочалися змагання з проходження урочистим маршем з виконанням стройової речівки та пісні.

Далі учасники перемістилися на військове стрільбище навчального центру, де на них чекали показове заняття з вогневої підготовки, змагання зі слідознавства, воєнізована естафета, виконання практичних стрільб з АКС-47.

Згодом учасники змагань переглянули експозицію Центрального музею Державної прикордонної служби України, що знаходиться на базі Центру.

75872434На стройовому плацу навчального центру відбулося нагородження переможців змагань.

Переможців та учасників змагань привітали заступник начальника навчального центру, полковник Валентин Сухомлин, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Днилевський, представники міського та обласного осередку спілки ветеранів-прикордонників, представники агрокомпнанії «Маїс», що долучилася до організації проведення змагань.

За результатами змагань переможцем визначено команду юних прикордонників Смілянського району, другими були представники Драбівщини, третю сходинку п’єдесталу посіла команда Шполянського району.

97479396

Вітаємо переможців, бажаємо нових досягнень!

 Довідково:

Діяльність загонів Юних Друзів Прикордонників започатковано у жовтні 2013 року за ініціативою генерал-майора Ігоря Федоровича Момота. Тоді ним та Департаментом освіти і науки було погоджено Положення про їхню діяльність.

Загони Юних Друзів Прикордонників створено з метою формування у школярів кращих якостей громадянина-патріота своєї держави та популяризації діяльності Державної прикордонної служби України.

Керівництво загонами на добровільних засадах здійснюють члени ветеранських організацій та вчителі предмета «Захисту Вітчизни».

Перший зліт-змагання команд Юних Друзів Прикордонників відбувся на базі Навчального центру Державної прикордонної служби України 25 жовтня 2013 року і був присвячений 70-річчю визволення Черкаської області від нацистських загарбників. У зльоті взяли участь 12 команд з районів та міст обласного значення (близько 100 учнів).

За інформацією Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації

 

Автор статті