За результатами спільних заходів ДФС та місцевої влади 632 роботодавця підвищили рівень оплати праці

754За інформацією управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Черкаській області, за півроку за участі фіскальної служби області робітники отримали 4439,4 тис.грн. заборгованої зарплати. За рахунок цього місцеві бюджети одержали додаткових 633,1 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб. Зокрема погасили зарплатні борги перед працівниками тринадцять підприємств державної форми власності на загальну суму 1804,1 тис.грн.

Переконати несумлінних роботодавців виплатити працівникам зароблені кошти вдалося під час заслуховувань на засіданнях спеціальних комісій. Крім того, за результатами спільних заходів територіальних органів фіскальної служби та місцевої влади 365 підприємств та 267 підприємців – фізичних осіб, які виплачували своїм працівникам зарплати, менші за передбачений законодавством мінімум або на рівні мінімуму, підвищили рівень оплати праці. Таким чином бюджет отримав додаткових 426,7 тис. гривень.

Розмір заробітної плати на Черкащині перебуває під особливим контролем фіскалів.  Так, цього року справи по 108 підприємствах, які виплачували заробітну плату нижче мінімальної, передано до органів прокуратури. За наслідками реагування органів прокуратури 88 підприємств підвищили рівень виплати зарплати, а бюджет додатково отримав 55,6 тис. гривень податку на доходи фізосіб.

У січні – червні проведено 243 перевірки щодо повноти нарахування та сплати податку на доходи фізосіб. Донараховано 3120,1тис.грн. податку на доходи фізичних осіб, до бюджету надійшло 488,2 тис. грн. ПДФО.

За шість місяців встановлено 1885 випадків використання незареєстрованих найманих працівників; легалізовано 2864 тис. грн. доходів та донараховано 429,6 тис. гривень податку на доходи фізичних осіб. Крім того 182 черкащанина, що провадили діяльність без реєстрації, взято на облік як приватних підприємців із сплатою 35,6 тис. грн. податків.

З початку року на сьогодні до місцевих бюджетів надійшло 673,8 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб. Державний бюджет наразі отримав 225 млн.грн. цього податку.

 

Автор статті