За позовом прокуратури навчальному закладу повернули в користування ділянку вартістю 40 млн грн

382f96842adb6b67f53b43fb92190a71Господарський суд Черкаської області задоволив позов Смілянської місцевої прокуратури й визнав недійсним договір про надання послуг по обробці землі та зернових культур урожаю 2019 року, а також зобов’язав звільнити займану земельну ділянку державної форми власності площею 43 га, вартістю 40 млн грн.

Під час вивчення стану законності у сфері земельних відносин та охорони дитинства фахівці з’ясовали, що між одним із навчальних закладів Городищенського району Черкаської області та фермерським господарством укладено договір про надання послуг по обробці земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні дитячого закладу й повинна використовуватися для дослідницьких і навчальних цілей.

Натомість, умовами договору передбачено фактичну передачу права користування земельною ділянкою з іншою метою, а саме здійснення господарської діяльності та отримання прибутку.

Реагуючи на порушення, прокурор звернувся з позовом до суду. Позовну заяву прокуратури задоволено в повному обсязі, договір визнано недійсним і зобов’язано фермерське господарство звільнити займану земельну ділянку.

За інформацією  прокуратури Черкаської області

 

Автор статті