За позовом прокуратури державі повернули 119 га незаконно використовуваних земель вартістю понад 33 млн грн

Без названияГосподарським судом Черкаської області задоволено позов Черкаської місцевої прокуратури про повернення державі земельних ділянок в адміністративних межах Байбузівської сільської ради Черкаського району загальною площею 119 га вартістю понад 33 мільйони гривень.

Після закінчення строку договорів оренди вказаних земельних ділянок, незважаючи на заперечення розпорядника цих земель – органів Держгеокадастру області у поновленні договорів, у порушення чинного земельного законодавства сільськогосподарське товариство не повернуло землю державі, а продовжувало її безпідставно використовувати у власних цілях, засіявши озимою пшеницею.

Незгода уповноваженого органу з продовженням договору оренди земельних ділянок на попередніх умовах викликана відсутністю їх актуальної нормативно-грошової оцінки, що порушує державні інтереси.

На захист інтересів держави з позовом про повернення землі до суду звернувся прокурор та довів свою правову позицію суду, за рішенням якого спірні землі підлягають поверненню на користь держави для подальшого розпорядження ними у порядку, визначеному законодавством.

 За інформацією Черкаської місцевої прокуратури

 

Автор статті