За несвоєчасну реєстрацію податкових накладних штрафуватимуть

дфс

З 1 жовтня за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних застосовуватимуть штрафні санкції. Використання такої системи передбачено Законом України від 16 липня 2015 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість», повідомляють в прес-службі Державної податкової інспекції в м. Черкаси.

Також, з жовтня реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі здійснюватиметься не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання. Штрафи за порушення платниками податку термінів реєстрації податкових накладних застосовуватимуться у таких розмірах: 10 % від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів; 20 % – у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 30 % – у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 40 % − у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів. Відсутність з вини платника реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 180 календарних днів з дати їх складання тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податковій накладній/розрахунку коригування.

− Не застосовуються штрафи в розмірі 10 %, 20 % ,30 % та 40 % за порушення термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригувань в ЄРПН, складених до 01 жовтня 2015 року, − зазначив заступник начальника ДПІ у м. Черкаси Дмитро Таран.

Автор статті