«ЗА МИР І ЄДНІСТЬ В УКРАЇНІ» Хеппенінг до Дня Гідності та Свободи

b2ap3_large_dsc_1064_-_kopyyaВідповідно до Указу Президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року № 872/2014 щорічно 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, який започатковано на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Цього дня ми вшановуємо громадянський подвиг учасників Революції Гідності, Героїв Небесної Сотні, воїнів, полеглих у боях за територіальну цілісність і незалежність нашої держави на її східних рубежах, борців усіх часів, які відстоювали волю українського народу, інформує управління освіти  інауки Черкаської ОДА.

Напередодні Дня Гідності та Свободи 20 листопада 2018 року на базі комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувся захід у формі хеппенінгу «ЗА МИР І ЄДНІСТЬ В УКРАЇНІ».

Думки й почуття висловлювали під час заходу  запрошені учасники Майдану, АТО, операції Об’єднаних Сил, волонтерів, учителів, учнів-членів Ліги Старшокласників Черкаської області, усіх небайдужих до долі України.

Основна мета заходу – згадати і вшанувати тих, хто загинув в ім’я Свободи, підтвердити бажання нашого народу мирно і вільно жити на своїй землі.b2ap3_large_IMG_5857

Відкрила захід ректор комунального навчального закладу, кандидат педагогічних наук, Заслужений працівник освіти України Наталія Чепурна. Вона відмітила важливість події, означила етапи його проведення та закцентувала: «5 років назад ми вийшли на Майдан, щоб відстояти право жити у вільній демократичній європейській країні».

Начальник управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Валерій Данилевський наголосив  на соціальній цінності і моральній свідомості народу, подякував партнерам, ветеранам і всім тим, «хто підставив своє мужнє плече на захист Вітчизни».

У ході хеппенінгу відкривалися сторінки історії бунтарського духу народу України, які сягають початку Української Революції. Саме тоді, ще 100 років тому, почали утверджуватися демократичні цінності нашого народу, його бажання бути вільними. І поставали визначні постаті Михайла Грушевського, історика, науковця, літературознавця, авторитетного лідера українського руху тих років, Симона Петлюри, глави Директорії Української народної республіки в 1919-1920 років та інших патріотів, які демонстрували велику жертовність українського народу викликам свободи.

Згадали учасники заходу і знаменитих постатей Холодноярської республіки (1919–1922 р.р.), які кинули виклик радянській імперській політиці і рознесли вогонь свободолюбивого духу не тільки на Черкащині, а й по всій Україні; шістдесятників, які виступали на захист національної мови і культури, свободи художньої творчості (Іван Драч, Микола Вінграновський, Борис Олійник, В. Дончик, Василь Симоненко, Микола Холодний, Ліна Костенко).

Цю естафету перейняли Герої Небесної Сотні 2014 року, АТО, операції об’єднаних Сил України.

Волонтерка Оксана Циганок зі сльозами на очах розповідала про патріотів, які стали на захист СВОБОДИ І ГІДНОСТІ, не жалкуючи свого життя і здоров’я. Наголосила, що боротьба за незалежність триває, що український народ ще не здобув омріяної перемоги та підтвердила думку всіх присутніх, що МИ – не малороси, а УКРАЇНЦІ!!!

Олександр Кутній, учасник АТО, член координаційної ради учасників АТО в Черкаській області, відмітив, що «справжні герої у нерівному двобої протиставили ворогу свій патріотизм, відповідальність, безмежну любов до країни». І саме за це їм – наша людська вдячність і низький уклін». Олександр наголосив на важливості і надзвичайному значенні дитячої підтримки воїнів, які перебувають на фронті. Адже кожен дитячий малюнок чи лист воїни бережуть, як оберіг, вкладаючи його до каски чи до нагрудної кишені. Олександр Кутній із хвилюванням розповів дивовижну історію, коли на передову, де він перебував у зоні АТО, разом з іншими дитячими листами для воїнів, надійшов і лист від його власної доньки, і той лист випадково потрапив саме до його військової бригади.b2ap3_large_IMG_5879

У ході заходу президентом Ліги старшокласників Черкащини Віталієм Вороною представлено черговий проект «Проспект Героїв АТО». Віталій зазначив, що наразі у рамках проекту вже зібрано інформацію про 128 героїв, які віддали своє життя в ім’я МИРУ, ЄДНОСТІ І БРАТЕРСТВА на нашій рідній Україні.

«Книгу пам’яті та звитяги», матеріали до якої зібрали школярі, презентувала Василенко Юлія, член Національної дитячої ради при Уповноваженому Президента України з прав дитини.

На завершення заходу екс-Президент Ліги старшокласників Черкащини, а нині громадський діяч Олександр Кравець підхопив присутніх у залі школярів на проведення флеш-мобу «Повертайся живим», який у 2014 році вже проводили школярі м. Черкас.

Автор статті