За два роки від черкаського бізнесу армія отримала понад 140 млн грн військового збору

завантаженняЗ 3 серпня 2014 року відповідно до Закону України № 1621-VII«Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів» запроваджено військовий збір. Ставка збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування.

За два роки платники м. Черкаси спрямували на підтримку української армії  понад 140,2 млн грн. Так, у серпні – грудні 2014 року було сплачено понад 20,8 млн грн збору, у 2015 році – майже 69,8 млн грн. Станом на 9 серпня 2016 року черкаський бізнес вже сплатив понад 49,6 млн грн військового збору. Про це повідомив начальник Державної податкової інспекції у м. Черкасах Антон Царюк.

Нагадуємо, що платниками військового збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України. Зокрема, військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.

Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.

За інформацією Державної податкової інспекції у м. Черкасах

Автор статті