За додержанням вимог законодавства у сфері оплати праці пильнує прокуратура області

c79ff2d4e95c4f8ad80eb5b65706a6d0За даними Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації загальна сума невиплаченої заробітної плати по області становить 26,5 млн грн. Тож, аби вирішити цю проблему органи прокуратури області спільно з органами державного контролю вживають заходи, спрямовані на виявлення фактів умисної безпідставної невиплати заробітної плати з метою захисту конституційного права громадян, передбаченого ст. 43 Конституції України.

Упродовж поточного року органами прокуратури області у сфері погашення заборгованості з виплати заробітної плати пред’явлено до суду 77 заяв на загальну суму майже 700 тис грн, з яких задоволено 55 на суму 502 тис грн. Також протягом 2015 року зареєстровано 4 кримінальні провадження за фактами безпідставної невиплати заробітної плати на загальну суму 1,4 млн грн.

Крім того, наприкінці липня розпочато досудове розслідування за фактом умисної невиплати заробітної плати працівникам державного підприємства «Черкаський консервний комбінат» за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 175 КК України. Було встановлено, що керівник цього підприємства упродовж лютого-червня 2015 року безпідставно, за наявності достатніх коштів на підприємстві, не виплатив працівникам заробітну плату, що призвело до заборгованості на суму 181,1 тис грн.

 

За інформацією прес-служби прокуратури Черкаської області

Автор статті