З турботою про працюючих Черкащини

113626

На міжвідомчій селекторній нараді керівники головних управлінь Пенсійного фонду та Державної фіскальної служби області обговорили результати виконання плану спільних заходів, затвердженого у квітні нинішнього року. У засіданні також взяли участь представники територіальних підрозділів податкових інспекцій та управлінь Фонду.

Зусилля обох структур спрямовані, передусім, на забезпечення надходжень від платників області в повній мірі, що досягається ефективною роботою з боржниками з обов’язкових платежів та виявленням і виведенням із тіні доходів неофіційно працюючих громадян. В умовах економічної та суспільно-політичної нестабільності в державі ці дії набувають першочергового значення.

За інформацією начальника головного управління Пенсійного фонду в Черкаській області Світлани Зінник, завдяки тісній співпраці вдалося значно скоротити заборгованість платників до пенсійного бюджету. За 10 місяців 2015 року заборгованість зі сплати єдиного внеску, адміністрування якого завершують органи Фонду, скорочено на 29,1 %, або на 2,5 млн. грн. Страхові внески з початку року зменшено на 2,1 млн грн., або на 8,4 %.

Надходження єдиного внеску, порівняно з минулим роком, зросли на 240 млн грн. або на 8 % і становлять 3,3 млрд грн. При цьому темпи надходжень могли бути значно вищими при збереженні чисельності працюючих хоча б на рівні минулого року. За даними звітів платників за вересень 2015 року, кількість працюючих в області скоротилася на 11,7 тис. осіб, або на 4,2 %.

Велику шкоду пенсійному бюджету і майбутньому працівників наносить і робота без оформлення трудових відносин. Для боротьби з цим явищем пролунала пропозиція посилити контроль роботодавців, які у своїх вакансіях зазначають суми оплати праці, відмінні від середніх показників на підприємстві. Слід також відслідковувати подальшу долю звільнених працівників. За даними ДФС, цьогоріч в області втратили роботу 40,5 тис. осіб, із них 18 тис. знов працевлаштувалися, 5 тис. зареєструвалися в службі зайнятості.

Щоб збільшити пенсійні надходження, вирішено більш злагоджено працювати всім компетентним структурам на місцях, активно користуватися базами відомств, долучатися до спільних рейдів із питань легалізації заробітної плати і провести по одному в кожному районі до кінця року.

 

За інформацією Головного управлінь Пенсійного фонду України в Черкаській області

Автор статті