З травня зріс розмір мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму

дфсЗгідно із Законом України «Про Державний бюджет на 2016 рік» з травня підвищився розмір мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Відтепер він становить 1 450 грн.

Заступник начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Черкаській області Віталій Лушников зазначив, що з 1 травня до 30 листопада 2016 року встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1 399 гривень, а для дітей віком до 6 років – 1 228 гривень, дітей віком від 6 до 18 років – 1 531 гривня, працездатних осіб – 1 450 гривень та осіб, які втратили працездатність – 1 130 гривень.

Мінімальна заробітна плата для працездатних осіб з 1 травня до 30 листопада становить 1 450 гривень, у погодинному розмірі  8,69 гривні. Тож роботодавці не повинні нараховувати своїм працівникам менше встановленого мінімуму за просту, некваліфіковану працю, за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці.

У Головному управлінні фіскальної служби області повідомляють, що у зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати з 1 травня розмір мінімального страхового внеску збільшився і становить 319 грн. Зі збільшенням прожиткового мінімуму зросла максимальна величина доходу, на яку потрібно нараховувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Тепер максимальна величина бази нарахування єдиного внеску становить 36 250 грн.  (25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб). Відповідно збільшився максимальний розмір нарахованого єдиного внеску, який становитиме 7 975 грн.

Водночас Віталій Лушников підкреслив, що залишились незмінною низка ставок та пільги, розмір яких залежить від мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, оскільки при їх встановленні враховуються норми встановлені на 1 січня звітного року.

За інформацією ГУ ДФС у Черкаській області

Автор статті