З початку року понад 6 тисяч черкащан пройшли професійне навчання

388899За сприянням в працевлаштуванні у січні-жовтні ц.р. до обласної служби зайнятості звернулось понад 26,6 тис. безробітних осіб. У січні – жовтні 2018 року понад 7 тис. роботодавців регіону поінформували центри зайнятості та філії ОЦЗ  про наявність майже 36,5 тис. вакансій.

Збільшення надходження розширило можливості служби зайнятості щодо працевлаштування пошукачів роботи. З початку року за сприяння служби зайнятості роботу отримали  33,9 тис. осіб, що на 1,8 тис. осіб більше, ніж у січні – жовтні минулого року.

Слід зазначити, що 45% з них були працевлаштовані  в перші дні після звернення до центрів зайнятості та філій ОЦЗ ще до набуття статусу безробітного.

За сприяння служби зайнятості роботою забезпечено 8,9 тис. осіб, які потребують додаткових гарантій держави у працевлаштуванні, з них 626 осіб з інвалідністю, майже 15 тис. жінок, 11 тис. осіб з числа молоді у віці до 35 років, 16,3 тис. мешканців сільської місцевості. За направленням центрів зайнятості та філій ОЦЗ працевлаштовано 95 внутрішньо переміщених осіб та 324 особи з числа демобілізованих військовослужбовців учасників АТО.

До тимчасової зайнятості залучили понад 9,8 тис. осіб шляхом їх участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

З метою стимулювання створення нових робочих місць, в першу чергу для осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, роботодавцям надавалась компенсація витрат єдиного соціального внеску. У такий спосіб, з початку року були працевлаштовані 372 особи з числа безробітних.

Завдяки отриманню одноразово допомоги по безробіттю 45 осіб відкрили  власну справу. Основними напрямками підприємницької діяльності є сфера оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів, сільське господарство тощо.

Для допомоги у здобутті і вдосконаленні професійних знань, умінь та навичок організовувалось професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних. Навчання здійснювалось під замовлення роботодавців або для самозайнятості людини. З початку року 6,7 тис. безробітних підвищували конкурентоспроможність на ринку праці.

Станом на 1 листопада 2018 року послугами обласної служби зайнятості користувалось 14,3 тис. безробітних, що на 1,7% менше ніж на цю дату торік. З них 10,4 тис. осіб отримували допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги по безробіттю у жовтні 2018 року становив 2510 грн, що на 480 грн більше, ніж у жовтні 2017 року.

 

За інформацією відділу статистики та прогнозування ОЦЗ

Автор статті