З перемогою на фестивалі «ROBOfirst – більше ніж роботи» повернулися юні робототехніки Черкащини

10028779Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український дім», що у Києві, 11 та 12 березня приймав фестиваль «ROBOfirst – більше ніж роботи». Це – масштабна подія у сфері освіти, науки і техніки, де талановиті, творчі, ерудовані діти віком від 6 до 16 років зі всієї України демонструють свої вміння у сфері конструювання, робототехніки, програмування, інженерії і архітектури, повідомляють в управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА.

У рамках фестивалю проведено два конкурси з науки та робототехніки – Всеукраїнський чемпіонат FIRST LEGO League (для дітей 9-16 років) та Всеукраїнський фестиваль FIRST LEGO League Junior (для дітей 6-10 років).

07726407 67396763Протягом двох днів більше 1000 юних конструкторів-робототехніків демонстрували своїх роботів, LEGO-моделі та інноваційні ідеї-стартапи на тему «Пліч-о-пліч з тваринами». Останні 6 місяців учасники команд досліджували взаємодію людей та тварин, дізнавались, яким чином вони впливають одне на одного, і як можна покращити цю взаємодію. На фестивалі «ROBOfirst – більше ніж роботи!» було представлено близько 130 різних дитячих проектів-стартапів на цю тему.

Черкаську область на фестивалі представили команди таких навчальних закладів:

  1. Гельмязівська загальноосвітня школа I-III ступенів;
  2. Золотоніська гімназія імені С. Д. Скляренка;
  3. Золотоніська спеціалізована школа №2 інформаційних технологій;
  4. Коробівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»;
  5. Монастирищенська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №5;
  6. Сигнаївський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»;
  7. Смілянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7;
  8. Тальнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2;
  9. Черкаська гімназія №9 імені О. М. Луценка;
  10. Єрківська ЗОШ I-III ступенів імені Героя України В. М. Чорновола.

На відвідувачів фестивалю чекали LEGO-майстер-класи з робототехніки, архітектури, математики та географії. Всі бажаючі мали нагоду зіграти у робофутбол, робоперегони та покерувати роботом-захоплювачем.

99767771 7174439812 березня, після виконання усіх конкурсних завдань, в концертному залі Українського дому відбулася урочиста церемонія нагородження переможців.

У змаганнях Junior FLL команди всіх навчальних закладів області відзначені цінними призами за неоціненний вклад у розвиток ідеї «Пліч-о-пліч з тваринами».

18587251Оскільки тема цьогорічного конкурсу «Animal Allies» – друзі тварин, для всіх присутніх волонтери-кінологи провели показові виступи з собаками-терапевтами.

Змагання FLL, у яких взяли участь 53 команди з усієї України, принесли низку здобутків нашим командам. Нагороду «Шляхетний професіоналізм» отримала команда «Side by side» Сигнаївського НВК «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Шполянської районної ради. Перемогу в номінації «Найвищий бал в Грі роботів» святкували відразу дві команди з Черкащини – «Kiborgs.UA» Черкаської гімназії №9 імені О. М. Луценка Черкаської міської ради та «ZOLOWIZARDS» Золотоніської гімназії імені С.Д. Скляренка Золотоніської міської ради.

73626708Чемпіонами FLL стали команди «Kiborgs.UA» Черкаської гімназії №9 імені О. М. Луценка та «ZOLOWIZARDS» Золотоніської гімназії імені С. Д. Скляренка.

Також особливою подякою відзначено суддів області, які взяли участь у Всеукраїнському турнірі FLL, а саме: Вадима Шкарбана, Світлану Прохоренкову та Оксану Животову. Вітаємо наших юних робототехніків, бажаємо подальших перемог!

Довідково:

У 1998 році некомерційна організація FIRST та LEGO Group об’єднали зусилля і створили міжнародну програму–конкурс FIRST LEGO League (FLL), а пізніше FIRST LEGO League Junior (FLL Jr.).

Місія обох програм полягає у тому, аби показати учням та вчителям: світ науки та технологій є неймовірно цікавим та захоплюючим. Міжнародна програма складена таким чином, щоб учні могли весело навчатись, отримуючи задоволення під час занять наукою та технікою. Програма FIRST LEGO League Junior розрахована на дітей початкової школи (вік 6-10 років), а програма FIRST LEGO League створена для дітей віком від 9 до 16 років та включає робототехніку.

 

Автор статті