З нового навчального року першокласники навчатимуться за новими державними стандартами, – Віталій Коваль

Без названияНавчальні заклади Черкащини одержать фінансову допомогу на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти в умовах Нової української школи. На це нашій області, як і іншим в Україні, передбачена відповідна субвенція з держбюджету. Використовуватимуть кошти на умовах співфінансування з місцевих бюджетів. Нагадаємо, з першого вересня першокласники навчатимуться вже за новими державними стандартами. Про це сказав перший заступник голови ОДА Віталій Коваль:

– Нашому регіону передбачено додатковий фінансовий ресурс із державного бюджету на закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для 1-4 класів, зокрема близько 32 млн грн, також майже 12 млн грн – на підготовку тренерів-педагогів, підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів у наступному навчальному році та в 2019-20 роках. Розподіл здійснюватиметься після узгодження з органами управління освітою кількості 1-4 класів на новий навчальний рік та кількості викладачів початкової школи, котрі підвищать кваліфікацію.

Нагадаємо, нині триває підготовка педагогів Черкащини до роботи в умовах Нової української школи.

Між тим, у районах наразі створюють необхідні умови навчання для дітей з особливими потребами, говорить перший заступник, зокрема для безперешкодного доступу до них, облаштовують пандусами, горизонтальними майданчиками та іншими пристосуваннями. На це спрямована відповідна субвенція з держбюджету. В межах неї частину спрямують на облаштування 27 інклюзивно-ресурсних центрів.

Автор статті