З незаконного володіння в державну власність повернуто 48 гектарів земель у Черкаському районі

d8256a98e75924698e69e6e5213760e8_XLУ жовтні господарським судом Черкаської області задоволено позов Черкаської місцевої прокуратури про зобов’язання одного з товариств звільнити та повернути державі земельні ділянки в адміністративних межах Кумейківської сільської ради Черкаського району площею 48 га, вартістю понад 1,5 млн. грн., які незаконно використовувались за удаваним правочином.

Прокуратура довела, що суб’єктом господарювання отримано в користування земельну ділянку за договором із сільською радою, яка взагалі не мала права розпоряджатися цією землею.

Оскільки єдиним правовстановлюючим документом для даного виду відносин є договір оренди землі, укладений на конкурсних засадах з Головним управлінням Держгеокадастру в Черкаській області, через порушення законодавчо встановленого порядку отримання землі в користування, на захист державних інтересів виступив прокурор, підтвердивши в суді свою правову позицію.

Внаслідок задоволення судом позовних вимог прокурора, незаконному користувачу належить звільнити земельну ділянку та повернути державі для подальшого ефективного розпорядження нею.

 За інформацією Прокуратури Черкаської області

Автор статті