З нарахованих депозитних відсотків жителі Черкас вже сплатили понад 2,5 млн грн. податку

дфссЧеркасці, які мають вклади у банках та фінансових установах, протягом січня 2016 року з отриманих відсотків за депозитами до бюджету сплатили понад 2,5 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб. Протягом 2015 року з таких пасивних доходів черкасці перерахували понад 25 млн грн. ПДФО, повідомив начальник Державної податкової інспекції у м. Черкасах Антон Царюк.

У податковій відзначають, що проценти, нараховані на суму поточного або вкладного (депозитного) банківського рахунку, з 1 січня 2016 року оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%. Обов’язок із нарахування та перерахування податку до бюджету покладено на податкового агента, якими є фінансові установи, у тому числі банки та кредитні спілки. Вони зобов’язані самостійно утримувати з нарахованих доходів податок та перераховувати до бюджету суми нарахованого (утриманого) з процентів податку на доходи фізичних осіб.

– Окрім того, з 1 січня 2015 року податкові агенти до вирахування податку на доходи фізичних осіб з усієї суми нарахованих процентів повинні відрахувати до бюджету 1,5% військового збору, – наголосив Антон Царюк.

 

Автор статті