З другої половини тижня на Черкащині потеплішає

05797267До кінця тижня погода із нестійкої, дощової та помірно теплої зміниться на суху, сонячну та дуже теплу. Про це повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Так, впродовж 14-15 червня очікуються короткочасні грозові дощі. Температура повітря вночі 11-16º, вдень 21-26º. У четвер – можливий невеликий дощ, температура вночі 13-18º, вдень 23-28º. Із 17 червня опади припиняться. Температура підвищиться ще більше: вночі 15-20º, вдень 27-32.º.

В гідрометцентрі відзначають, що початок календарного літа видався прохолодним. У деякі дні середньодобова температура повітря була нижчою від кліматичної норми на 5-6° і відповідала рівню температури початку травня. Такі низькі показники незвичні для наших широт. Оскільки за останні 68 років лише 4 рази у нашому краї спостерігалися подібні температурні значення.

В останнє прохолодний початок літа відмічався в 2006 та 2008 роках. Тоді літо загалом було теплим, а найтеплішим місяцем був серпень. При цьому, погода була нестійкою із чергуванням хвиль тепла та холоду та багата на небезпечні явища погоди: активну грозову діяльність у супроводі локальних сильних дощів, граду, шквалів та навіть мікромасштабних смерчів.

Автор статті