З 4 серпня дощі на Черкащині припиняться

x78026.jpg.pagespeed.ic.Eg01pbG8BV2 та вночі 3 серпня, внаслідок проходження атмосферних фронтів з південного заходу, на більшості площ території області спостерігалися надто нерівномірні зливові дощі, місцями дуже сильні у супроводі шквалистого посилення вітру швидкістю 20 м/с та граду. Діаметр граду, за спостереженнями метеостанцій області, становив 10-11 мм. За свідченнями очевидців подекуди в Черкасах – розміром 20-30 мм. Вітер по області посилювався до 6-14, у Чигирині спостерігався шквал 20 м/с, що вважається небезпечним явищем.

За період 2-ніч 3 серпня по області випало від 3 до 63 мм дощу. Найбільша кількість дощів відмічалася у Черкасах та Чигирині, коли за 1,5-3 години випала практично місячна норма опадів – 50 та 56 мм відповідно, що вважається стихійним гідрометеорологічним явищем. Всього за добу 2 серпня у Чигирині випало 63 мм , що є абсолютним добовим максимумом місяця після 1900 року (попередній рекорд – 52 мм). За даними УДСНС України у Черкаській області, за таких погодних умов було частково підтоплено окремі мікрорайони м. Черкаси та області, пошкоджено будівлі та ускладнювався рух автотранспорту.

За прогнозом, завтра на Черкащині дощ не очікується, знову пануватиме антициклональний характер погоди. Температурний фон підвищиться до 23º. Температура повітря становитиме вночі 13-18, вдень 24-29. З 5 серпня температура вдень зросте ще більше. Така погода збережеться до кінця тижня.

За інформацією Черкаського обласного центру з гідрометеорології

 

Автор статті