Юрій Ткаченко вимагає фінансової дисципліни по області

???????????????????????????????

Поводитися з бюджетними грішми відповідально закликав на колегії Черкаської ОДА очільник області. Бо нині фінансово-бюджетна дисципліна неналежна. За цей рік фінінспектори вже виявили порушень на майже 70 млн грн.

???????????????????????????????

Здебільшого йдеться про невмотивовано виплачену зарплатню, незаконні витрати, недоотримані фінансові ресурси та недостачі. Як поскаржилися в обласній Державній фінансовій інспекції, часто її працівників не допускають до перевірок або ж потім не виконують вимоги ревізорів. Як приклад там навели комунальне підприємство «Фармація» та Єдиний тендерний комітет Черкаської міської ради.

– Ганьба організаціям, які не допускають ревізорів, – обурюється голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Ідеться ж про бюджетні кошти. Цим питанням тепер займеться відповідна робоча група за участі фінінспекторів. Окрім того, я звернувся до голови обласної ради Олександра Вельбівця задля проведення комплексного аудиту комунальних установ. Завдяки бюджетній децентралізації на місцях концентрується значний фінансовий ресурс. Тому всі керівника мають розуміти, що разом із цим вони отримали й посилену відповідальність.

Також очільник області вкотре закликав усі бюджетні установи переходити на закупівлі через систему «ProZorro». Її на Черкащині впроваджують із літа. Завдяки системі електронних державних закупівель тут уже вдалося зекономити чверть мільйона гривень.

 

 

 

Автор статті