Юрій Ткаченко розповів про «безпрецедентне об’єднання» на столичному форумі

Untitled-1Очільник області поділився досвідом створення розвиткових інструментів. Юрій Ткаченко взяв участь у Київському міжнародному економічному форумі, що днями відбувся у столиці. Як спікер він був запрошений на дискусійну панель про створення інституцій стабільного зростання.

За словами голови Черкаської ОДА, нову систему стосунків між владою, бізнесом і громадськістю в області почали вибудовувати кілька років тому.

– У вересні 2014 року ми почали працювати над новою «Стратегією розвитку області до 2020 року», – зауважив Юрій Ткаченко. – А відтак шукати відповідь на запитання, яка інституція зможе мати довіру від бізнесу, громадськості та при цьому відкрито співпрацювати з місцевою владою, балансуючи інтереси всіх? І світовий досвід підказав, що такі інструменти є. Це – агенції регіонального розвитку, такі собі проектні офіси.

І партнерів у цьому питанні обласні владці вже знайшли. Довкола Агенції регіонального розвитку Черкащини об’єдналися бізнес, наука, громадськість, ОДА й обласна рада.

– І це безпрецедентне об’єднання, – наголосив очільник області. – Складовою з боку бізнесу, який розумів важливість і безальтернативність такого підходу, стала «Українська Бізнес Асоціація». Але для нас вирішальним моментом, коли ми зрозуміли, що пазли склалися, стала ініціатива з боку Українського союзу промисловців і підприємців стати одним із засновників агенції. На сьогодні вже маємо зареєстровану Агенцію регіонального розвитку Черкаської області. Ми створили партнерське середовище.

Агенція регіонального розвитку, за словами Юрія Ткаченка, це – центр узгодження інтересів та інструмент мобілізації ресурсів на їхнє впровадження. Основним документом для неї є «Стратегія розвитку області до 2020 року».

Untitled-2– Ця агенція – це координатор процесу розвиту території, RP-агенція та команда із залучення інвестицій, центр підтримки підприємництва, консалтинг із широкого кола питань регіонального розвитку, – зауважив голова Черкаської ОДА. – Хоча насправді перелік завдань, які можна виконати за допомогою такого інструмента, досить широкий. Ми стали на шлях конкурентної боротьби між регіонами. Інструментарій для цього в нас вже є.

Нагадаємо, Агенцію регіонального розвитку Черкащини презентували на загал кілька тижнів тому – на ІІ Міжнародному черкаському інвестиційному форумі-2016. На часі – формування її команди.

Автор статті