Юрій Ткаченко про актуальне

DSC08652- про роботу на випередження

Доручив перевірити всі сміттєзвалища по області, щоби не допустити повторення львівської трагедії. Натепер на Черкащині налічуємо понад півтисячі сміттєзвалищ. Щорічно там розміщують близько 490 тисяч тонн твердих побутових відходів.

Питання впорядкування сміттєзвалищ має бути на особистому контролі голів РДА, а також міських голів. Слід вжити всіх заходів, аби не допустити їхнього загорання. Наше управління екології разом із екоінспекцією нададуть усі необхідні рекомендації. Головне – дотримуватися правил експлуатації таких звалищ. Нагадаю, відповідно до законів України, вирішення питань щодо організації збирання та видалення побутових відходів належить саме до повноважень органів місцевого самоврядування. З них і питатимемо!

 – про вуличну торгівлю

На минулому тижні спершу на сесію обласної ради, потому до мене на зустріч приходили обурені торговці та представники їхніх об’єднань. У них виник конфлікт із міською владою. Погодьтеся, що вуличну торгівлю в Черкасах уже давно слід було впорядкувати. І це треба зробити. Тут я цілком підтримую рішення міської влади. Однак, на мою думку, діяти треба інакшими методами. Бо розганяння стихійників дасть короткотерміновий ефект. Поки стоятиме поліцейський – доти і їх не буде. Тому спершу слід спільно із профспілковими організаціями напрацювати «дорожню карту» впорядкування торгівлі й обом сторонам дотримуватися її неухильно, інакше – «санкції». Якщо ми говоримо, що натомість є ось така альтернатива для торговців, переходьте та працюйте законно, то це вже кінцеве рішення. Бо зараз протестувальників найбільше обурило, що буквально за день пропозиції від міської влади змінювалися по кілька разів.

Нинішній конфлікт мені нагадує ситуацію із розміщенням кіосків та інших МАФів по місту. Де немає чіткої стратегії, іншими словами єдиних для всіх «правил гри» – там завжди є градус напруги. І обласна влада традиційно стає «буфером» між сторонами конфлікту.

– про нові перспективи

Французькі інвестори готові втілювати на Черкащині проекти з енергетичної ефективності та менеджменту відходів. Про це мені сказала Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні пані Ізабель Дюмон.

Нині в області працюють десять підприємств із французькими інвестиціями – як у галузі сільського господарства й переробки, так і видобутку корисних копалин і виробництва торговельного обладнання. Із пані Послом ми обговорили деталі перспективних проектів. Французька сторона також зацікавилася створенням в області першого індустріального парку. Окрім того, пообіцяла експертну допомогу в питаннях об’єднання територіальних громад і децентралізації.

Приємно було почути від представників підприємств із французькими інвестиціями, які працюють у нас і теж були на нашій зустрічі з Послом, що останні кілька років їм нарешті працюється на Черкащині комфортно. Саме створення сприятливих умов для інвестування є одним із пріоритетів роботи моєї команди.

– про розвиток туризму

Минулими вихідними провели І Туристичний форум Черкащини. Він зібрав майже сотню учасників звідусіль. Для його проведення ми обрали особливе місце. Експертні дискусії про туризм тривали просто неба на бастіоні Дорошенка в Чигирині.

Черкащина справді багата на неповторні місця. Водночас багато з них не надто відомі на широкий загал. Тому наше завдання – відкрити їх для інших. А для цього потрібна справді комплексна робота. Цей форум мав на меті налагодити співпрацю між учасниками місцевого туристичного ринку та напрацювати механізми ефективної взаємодії. Своїм баченням і досвідом ділилися якраз ті люди, які працюють у сфері туризму, тобто практики.

Учасники форуму наголосили на необхідності створення єдиної туристичної асоціації. Цю ідею я теж підтримую. Упевнений, що, об’єднавшись, ми зможемо напрацювати реальний план дій, матимемо швидку зворотну реакцію, будемо ефективніше відстоювати інтереси галузі та досягнемо результату. Подібний досвід ми маємо в інших сферах. Це і плідна співпраця з Українською бізнес-асоціацією, і створення ІТ-кластера тощо. Тож нинішнім форумом розпочато діалог, далі – план дій.

Автор статті