Пряма мова. Юрій Ткаченко про актуальне

  • ткаапро політичні акції

Вважаю за потрібне висловити свою позицію щодо подій 1 грудня. Тоді цивільний корпус «Азов» влаштував протестну акцію в Черкасах, що завершилася безладом в обласній адміністрації.

Я ніколи не ховався від громади й робити цього не буду. А тому відразу вийшов до протестувальників, аби почути їхні вимоги (хоч ті й не стосувалися повноважень облдержадміністрації). Опісля з ініціативною групою ми зайшли всередину на детальніші перемовини. Тому говорити про штурм адміністрації чи захоплення взагалі недоречно.

Однак до кабінету на перемовини дійшли з десяток активістів – попри домовленості. Інші ж розбіглися по поверхах і влаштували там безлад: палили файери, кидали петарди в кабінети, навіть застосували фізичне насилля до працівниць ОДА. Це патріотизм чи демонстрація сили? Ні, це паплюження звання справжнього патріота й воїна!!! Я знаю багатьох азовців, які на Сході героїчно захищають нашу Україну. І вважаю, що протестувальники, які прийшли під прапорами «Азову», а потому вчинили беззаконня в адміністрації, ганьблять їхню честь. Як і ті, хто вивів на цю акцію підлітків.

Упевнений, що координатори цього дійства мають щонайменше вибачитися перед постраждалими. А правоохоронці – дати оцінку цьому всьому й відповідно зреагувати. Зокрема й на інформацію про нібито пограбування магазину в Черкасах і заправки на Золотоніщині учасниками цієї політичної акції. Чекаємо на результати слідства. Воно вже триває.

 

  • про поїздку на Схід

На минулому тижні із заступником Ярославом Березанем навідав наших бійців на Сході. Такі поїздки в нас традиційні. Як і годиться, із провізією та «привітами» з дому.

Спершу провідали в одній із лікарень на Донеччині нашого Олександра Могилястого. Лікарі виходжують його після осколкового поранення. Боєць із Черкас. У 2014 році він серед перших добровільно прийшов до військкомату. Був у 95-ій бригаді, 3-му полку спецпризначення. Олександр – серед перших, кого відзначив Генштаб. Боєць зупинив ворожу диверсійну групу і врятував побратимів. За власним бажанням Олександр знову повернувся на фронт. Тепер розвідник у 72-ій бригаді. Справжній герой! Подякував йому від громади. А до прийдешнього свята вручив відзнаку «Холодний Яр».

Також були в Авдіївці. Зустрілися з нашими військовослужбовцями з Черкаського зонального відділу Військової служби правопорядку та 72-ої бригади. А ще заїхали на форпост на шляху до Авдіївки – шахту «Бутовка». Там теж є наші черкащани. І вони – під постійними обстрілами. Однак у всіх наших хлопців бойовий дух! Передають вітання всім черкащанам.

 

  • про нові можливості

Важливі лабораторні дослідження віднині проводитимуть у Черкасах. На базі централізованої лабораторії діагностики Черкаського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом ми відкрили відділ вірусологічних та імунологічних досліджень.

Обладнання там найсучасніше й вартує майже 10 млн грн. Його надав світовий лідер у сфері охорони здоров’я – компанія Abbott через ТОВ «Біомедінвест в Україні». Водночас обласним коштом ми поремонтували й умеблювали приміщення відділу.

Відкриття відділу вірусологічних та імунологічних досліджень – це вдалий приклад приватно-державного партнерства та великий крок на шляху до подолання ВІЛ-інфекції та інших небезпечних хвороб. Там зможуть проводити важливі лабораторні дослідження, які раніше потрібно було направляти в Київ, а потому тижнями очікувати на результати. Приміром, тепер ми маємо аналізатор для раннього виявлення ВІЛ від моменту інфікування. Це надзвичайно важливо, особливо коли йдеться про вагітних і якнайшвидший початок профілактики передавання вірусу до дитини.

Загалом нове обладнання дозволить проводити широкий спектр лабораторних обстежень – до 300 видів. Із лабораторією співпрацюватимуть медичні заклади області. Я вдячний усім, хто долучився до цього проекту і завдяки кому він став можливим.

 

Автор статті