Юні Прикордонники – гідна зміна нинішнім захисникам кордонів

на головну

Змагання організацій «Юні Друзі Прикордонників» відбулися на базі Навчального центру Державної прикордонної служби України у селищі Оршанець. Там свою вправність та вишкіл показали хлопці й дівчата 18 загонів із 17 районів та міст Черкащини.

Протягом учорашнього дня вони змагалися зі слідознавства, воєнізованої естафети, кидання учбової гранати на влучність, заняття з вогневої підготовки, виконання практичних стрільб з АКС-74,  проходження урочистим маршем з виконанням стройової пісні.

– Досить символічно, що сьогодні ці змагання проходять у найкращому навчальному центрі не тільки України, а й усієї Східної Європи, – сказав під час урочистого нагородження переможців заступник голови – керівник апарату обласної адміністрації Віталій Коваль. – Звісно ту ідею, яку свого часу запропонував нині вже легендарний генерал Момот, маємо продовжувати.

5

Віталій Володимирович, передавши вітання від голови обласної адміністрації, подякував також наставникам, які готують гідну зміну сьогоднішнім прикордонникам, та батькам, які, виховуючи дітей, вклали в них головне – почуття патріотизму та віри в Батьківщину.

«Ви – славні нащадки лицарів наших князів, – звернувся до дітей Віталій Володимирович, – славні нащадки козаків, героїв-холодноярців і нинішніх героїв, які не вагаючись віддали своє життя, аби ви могли здобувати знання».

Нагадаємо, діяльність загонів Юних Друзів Прикордонників започатковано в жовтні 2013 року за ініціативи генерал-майора Ігоря Мамота. Тоді ним та Департаментом освіти і науки облдержадміністрації було погоджено Положення про їхню діяльність.

4

За словами першого заступника начальника Центру, полковника Олександра Гаркуші, загони було створено з метою формування у школярів кращих якостей громадянина-патріота своєї держави та популяризації діяльності Державної прикордонної служби України. Змагаються тут учні 7-11 класів, а керують ними члени ветеранських організацій прикордонників та вчителі предмету «Захист Вітчизни».

Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валерій Даилевський, у свою чергу,  зазначив, що сьогодні в усіх районних центрах та містах обласного значення існують загони юних прикордонників. Й не дивно, що наше підростаюче покоління прагне бути схожим на героїв, які сьогодні захищають свою Батьківщину на східних кордонах країни.

22

Отож, перше місце посіла команда Катеринопільського району, ІІ – команда міста Сміли, а ІІІ – Черкаського району.

Команди нагородили медалями, грамотами, переможці отримали перехідний кубок «Переможцю змагань серед загонів ЮДП Черкаської області пам’яті генерал-майора Ігоря Момота». А ще від обласної влади Віталій Коваль вручив трьом командам набори футбольних м’ячів.

16-річна смілянка, учениця 11-ої загальноосвітньої школи Ірина після церемонії нагородження розповіла, що бере участь у змаганнях вже втретє, каже, що в захваті від змагань з практичної стрільби: «Коли потрапляєш в ціль 7 разів з 8-ми – почуття неперевершені», – ділиться думкою дівчина.

Загалом усі учасники по завершенню насиченого подіями дня, й переповнені емоціями, одноголосно стверджували, що наступного року знову братимуть участь у змаганнях.

 

Автор статті