Яснозірські лісівники виростили понад півмільйона сіянців для весняної посадки

3Яснозірське лісництво цього року виростило 580 тисяч сіянців сосни звичайної. Цих маленьких сосонок з лихвою вистачить, щоб заліснити 30-40 га – саме такі площі засаджують лісами щороку яснозірські лісівники. Про це повідомляють в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

– Для розсадника площею 30 сотих це більш ніж добре, – коментує інженер лісових культур ДП «Корсунь-Шевченківське лісове господарство» Микола Кириленко. – Посадматеріал тут високої якості. Уже в жовтні 90% сіянців мали сформовану бруньку. Тобто, у зиму входити вже готові.

Втім виростити якісний посадковий матеріал не так просто. А цього року справу ускладнювали ще й погодні умови. Вирощування сіянців потребує і чималих матеріальних затрат. Найбільше – на оплату праці лісокультурниць, бо це справді важка робота. А ще ж необхідно підготувати ґрунт, обробити насіння від грибкових хвороб, провести механізований посів тощо.

1 (1)– Ліси самі не ростуть. У нашій лісостеповій зоні необхідно докладати чималих зусиль нам, лісівникам, для того, щоб піднялися насадження. Зароблені кошти лісгосп виділяє на відновлення лісів та створення нових, – підкреслює директор ДП «Корсунь-Шевченківське лісове господарство» Василь Яценко.

Більшість вирощеного посадматеріалу яснозірські лісівники висаджують на місцях, де було проведено заготівлю стиглого лісу. На ті сіянці, що залишаються, завжди знаходиться покупець. Їх реалізують із рентабельністю не менше 50%. Тож лісівники не лише вирощують та заготовляють ліс, але й заробляють кошти для успішного ведення господарства.

Автор статті