Як охороняють ліси Черкащини від пожеж під час карантину

У лісах Черкащини вже настав пожежонебезпечний період – найскладніший та найвідповідальніший сезон для лісівників. Попри усі випробування, які відчуває сьогодні лісова галузь, які стоять перед країною та кожним з нас в умовах карантину, ліси Черкащини – під надійною опікою.

Коли йдеться про охорону лісів від пожеж – не може бути віддаленого режиму роботи. Наразі встановлено чергування відповідальних осіб в управлінні, лісгоспах, лісництвах, лісових пожежних станціях, здійснюється патрулювання державної лісової охорони в лісових обходах, налагоджена взаємодія з підрозділами управління ДСНС в Черкаській області щодо охорони лісів від пожеж.

Тому у цей непростий час лісівники звертаються до усіх громадян з наполегливим проханням: відмовтеся від випалювання сільськогосподарських угідь, сухої трави, очеретів. Такі стихійні весняні підпали можуть призвести до виникнення лісових пожеж, адже у вітряну погоду вогонь дуже швидко стає неконтрольованим і враз може переміститися з полів, пасовищ, господарських угідь до лісових насаджень. І тоді невинне багаття дуже швидко може перетворитися у справжнє стихійне лихо. Безпечне поводження з вогнем під час перебування на природі – це ще один найкращий спосіб запобігти лісовій пожежі.

Станом на сьогодні у лісах державного лісового фонду вже сталося 5 низових лісових пожеж на загальній площі 0,75 га. Причина пожеж – людський фактор та необережне поводження з вогнем.

Довідково: для захисту лісів від пожеж в лісгоспах функціонують 26 лісових пожежних станцій, 32 пожежні автомобілі, 1 пожежний трактор (на базі Т-150), 50 мотопомп, 17 пожежних модулів (на базі автомобілів УАЗ, ГАЗ, Форд та іншій пристосованій техніці), 257 ранцевих вогнегасників. В лісництвах сформовані пункти накопичення пожежного інвентарю на випадок гасіння лісових пожеж. Функціонують 14 телевізійних систем відеоспостереження та 5 квадрокоптерів.

За інформацією обласного управління лісового та мисливського господарства

Автор статті