Як оскаржити неправомірну відмову у вчиненні реєстраційних дій?

загружено

У проведенні реєстраційних дій може бути відмовлено з таких причин:
– неналежний пакет документів;                  
– майно має зареєстровані обтяження;
– майно не підлягає державній реєстрації;
– майно, яке планується зареєструвати є вже зареєстрованим;
– документи подано особою, яка не має на це повноважень;
– якщо строк, встановлений для усунення обставин, що були підставою для прийняття рішення про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав завершився;
– інші причини, визначені законом.
Державний реєстратор самостійно приймає рішення за результатом розгляду заяв у сфері державної реєстрації прав на нерухомість. За наявності підстав для відмови державний реєстратор приймає рішення провідмову .
Відмова у проведенні реєстраційних дій щодо нерухомості може бути оскаржена до територіального органу Мін’юсту або до суду.
Якщо державним реєстратором безпідставно, необґрунтовано відмовлено у проведенні реєстраційних дій, то за результатом розгляду скарги приймається рішення про задоволення скарги. У такому випадку скасовується рішення про відмову в державній реєстрації прав та суб’єктом розгляду скарги проводиться державна реєстрація прав на нерухомість.
При Головному територіальному управлінні юстиції у Черкаській області діє Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, тому скаргу можна подати або надіслати за адресою: бульв. Шевченка, 185, м. Черкаси, 18001.

 

За інформацією Головного територіального управління юстиції в області

Автор статті