Я вимагаю належного виконання роботи, – Сергій Овчаренко під час огляду ремонтних робіт в обласному театрі

IMG_2420Першочергові роботи в театрі тривають. На об’єкті щодня працює більше двох десятків робітників підрядника. Зараз вони, відповідно до проекту, встановлюють алюмінієві вікна, згодом візьмуться виконувати основну роботу – ладнати дах. Виконання робіт в обласному театрі сьогодні перевірив заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Овчаренко.

Аби встановити вікна на фасаді та закрити дах необхідно кілька тижнів. Потрібний для ладнання покрівлі Z-профіль прибув у Черкаси з Польщі лише вчора. Нині підрядник також працює над сушкою стін. За прогнозами, завершити першочергові роботи планують до нового року. Втім, за словами Сергія Овчаренка, від підрядника і проектант, і технагляд, і обласна влада вимагають, насамперед, якісного проведення робіт.

??????????????????????????????????????????????????????????????– Кожен день підрядник звітує мені про хід робіт в обласному театрі, – зазначає заступник очільника області. – Обираючи між виконанням робіт у поставлений термін та їхньою якістю, в пріоритеті саме якість. По завершенню першочергових робіт, підрядник візьметься за внутрішнє опорядження приміщення. Загалом, за попередньою експертизою, відновлення будівлі мало обійтися в 120 млн грн. Але за рахунок того, що використовуємо матеріали вітчизняних виробників та плануємо зменшити кількість місць у глядацькій залі, за згодою акторів, до 250, вартість відбудови скоротиться до 70 млн грн. Це з урахуванням уже виділених 16 млн грн.

Щоправда, визнає посадовець, підрядник ще не оглядав стан фундаменту. Скоріш за все, тут треба буде провести низку робіт. Зокрема і з заміни комунікацій. Надалі кошти на ремонт залучатимуть за допомогою Державного фонду регіонального розвитку. Допомогти має й місто за програмою співфінансування.

??????????????????????????????? ???????????????????????????????– Працюємо відповідно до проекту відбудови, – наголошує підрядник Владислав Мамчур. – За виконаними роботами маємо як технічний, так і авторський нагляд. Зараз встановлюємо алюмінієві анодирувані вікна. Їх привезли із Білорусії, оскільки тільки там їх виготовляють. Дах повністю робили в Польщі. Такі вимоги були прописані проектантом і самовільно ми нічого не маємо права змінювати.

Підрядник додає, що для виконання робіт на даху театру довелося придбати власним коштом кран. Говорить, що це було необхідно для того, аби заощадити бюджетні гроші. Адже оренда такого крану в ПАТ «Азот» обійшлася б задорого.

Разом з тим, у подальшому в обласному театрі планують обладнати пожежний резервуар та встановити автоматичну систему гасіння.

Автор статті