Вже з наступного тижня з області до лав Збройних Сил відправлять перших строковиків

???????????????????????????????Саме з 11 квітня планують відправити перших строковиків цьогорічного весняного призову до лав Збройних сил України. Вже цього місяця їхня кількість має сягнути понад 350 осіб, повідомив сьогодні в ОДА обласний військовий комісар Євген Курбет. За його словами, призов стартував 1 квітня й триватиме до 30 травня.

– У цілому ж Черкащина має відправити 577 призовників цієї весни, – зауважив обласний комісар. – Спочатку вони проходитимуть службу в спеціальних навчальних центрах, а вже в травні з їхнього складу формуватимуть підрозділи ЗСУ, Національної гвардії, Державної прикордонної служби України та Державної спеціальної служби транспорту.

Євген Курбет зазначив, що медкомісії розпочали роботу ще з 1 березня, а тому наразі наявні перші результати. Так, серед районів, котрі на сьогодні якісно провели підготовчі заходи: Драбівський, Звенигородський, Христинівський та Чигиринський райони. Тут понад 70 % призовників готові до відправки. Поміж гірших: Канівщина, Чорнобаївщина, Маньківщина.

За словами комісара, на сьогодні більше 13 тисяч осіб не з’явились до призовних дільниць. Серед причин, він назвав, трудову міграцію, проживання не за реєстрацією, в цілому ухилення від служби. Є й багато хлопців не придатних до служби через стан здоров’я.

Зауважимо, для організації призову розроблено Розпорядження голови ОДА, створена обласна призовна комісія, яку очолює заступник голови ОДА Костянтин Омаргалієв. У межах неї контролюють роботу районних і міських призовних комісій.

– Організація та підготовка призову здійснюється органами виконавчої влади та місцевого самоврядування у взаємодії з комісаріатами, – сказав Костянтин Сапартаєвич, – відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу». Тож сьогодні мають активізувати роботу голови сіл, селищ, об’єднаних громад, міст. Це в подальшому сприятиме повноцінному забезпеченню українського війська, – констатував заступник голови.

Автор статті