Вже вдруге: випускники кафедри військової підготовки ЧНУ присягнули на вірність українському народові

DSC_9026Вже вдруге за історію свого існування кафедра військової підготовки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького випускає офіцерів запасу. Майбутні офіцери урочисто склали присягу на території військової частини, до якої студенти кафедри були прикомандировані під час навчання. Про це інформують в університеті.

Два роки тому юнаки й дівчата вступили на кафедру військової підготовки університету. За цей час вони вивчили новітні зразки військової техніки та зброї, тактичні прийоми ведення бойових дій, навчилися працювати з особовим складом військового підрозділу, набули навичок із тактики, вогневої підготовки, топографії, військової психології, опанували стройові прийоми та статути Збройних Сил України.

DSC_9167Підсумком став навчальний збір та державні іспити, які приймала екзаменаційна комісія на чолі з військовим комісаром Черкаської області Євгеном Курбетом.

Вітаючи випускників, ректор Олександр Черевко подякував усім, хто докладав зусиль для їхньої підготовки:

– Сьогодні урочистий і без перебільшення історичний день – студенти другого випуску кафедри військової підготовки присягнули на вірність українському народові. Дякую всім, хто допоміг нам підготувати майбутніх офіцерів – Черкаському обласному військовому комісаріату і його очільнику полковнику Євгену Курбету, Головному центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України (Оршанець) і його начальнику полковнику Дмитру Коцерубі, особовому складу військової частини (м. Черкаси) та її командиру підполковнику Роману Пилипенку.

DSC_9111Особлива вдячність батькам за те, що виховали справжніх патріотів України. Сьогодні, як ніколи, актуальна вічна істина: «Хочеш миру — готуйся до війни». Тож ми готуємося, готуємо військових, і наше гасло — «Навчаємося, щоб захищати».

Ректор відзначив викладачів кафедри військової підготовки та нагородив подяками студентів.

Випускників привітали заступник обласного військового комісара Олег Захаренко, командир військової частини Роман Пилипенко. Від імені випускників наставникам, викладачам, керівництву університету подякував Олексій Колісник — учасник АТО, нагороджений вагомими бойовими нагородами. А капелан Православної Церкви України отець Володимир Штокало благословив майбутніх вояків та закликав їх завжди залишатися людьми.

DSC_9051Прийнявши Присягу, випускники отримали довідки про проходження військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу.

Після атестації наказом Міністра оборони України їм буде присвоєно первинне офіцерське звання.

Нагадаємо, офіцери запасу можуть проходити службу в будь-якому військовому підрозділі сухопутних військ Збройних Сил України, а також там, де є психологічна служба реабілітації.

Автор статті