Визначили кращі монети 2015 року

imageДнями у Національному банку України визначили переможців щорічного конкурсу «Краща монета року України» серед монет, які офіційно введені в обіг Національним банком України з 1 січня до 31 грудня 2015 року.

Перший етап Конкурсу тривав з 8 лютого до 18 квітня цього року. Участь у ньому взяло більше шести тисяч осіб. Цього року вперше з часу існування Конкурсу визначення переможців відбувається у новому форматі – значну кількість конкурсної комісії складають представники нумізматичних організацій, тобто основні споживачі нумізматичної продукції Національного банку України.

Переможців Конкурсу визначали в номінаціях «Краща монета року», «Унікальне ідейне рішення» та «Найкраще художнє рішення». У фінал Конкурсу вийшли монети, що набрали найбільшу кількість голосів: «Київський князь Володимир Великий»; «День захисника України»; «Небесна сотня»; «Богдан Хмельницький».

Перед початком другого етапу голосування заступник Голови Національного банку України Яків Смолій зазначив, що за доброю традицією, яка склалася з 2005 року, щорічно обирають кращу монету.

– Національний банк плідно працює у напрямку розширення палітри нашої продукції, в тому числі за рахунок нових технологій, – відзначив Яків Смолій. – І з кожним роком, інтерес до вітчизняної нумізматичної продукції зростає не тільки в Україні, а й за кордоном. До фіналу вийшли всі монети нашої талановитої і креативної групи АртТріум, до складу якої входять Володимир Таран, Олександр і Сергій Харуки. Близько половини пам’ятних монет розроблені цим творчим колективом. Тому переможці – очевидні, інтрига залишається тільки у тому, як монети будуть розподілені у номінаціях.

Отож, у номінації «Краща монета року» перемогу здобула монета «Київський князь Володимир Великий», автори ескізів: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. У номінації «Унікальне ідейне рішення» – «Богдан Хмельницький», автори ескізів: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. У номінації «Найкраще художнє рішення» – «Київський князь Володимир Великий», автори ескізів: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

 

Довідково:

З 1995 року Національний банк України увів в обіг понад 680 пам’ятних монет. Щороку в середньому випускається 35-40 видів пам’ятних монет, зокрема у минулому році уведено в обіг 37 пам’ятних монет (32 найменування), з яких 14 срібних, 22 з нейзильберу та одна біметалева. Загальний тираж пам’ятних монет у 2015 році сягнув 961 тис. шт.

За інформацією НБУ

Автор статті