Вивчити англійську або підвищити рівень володіння цією мовою на Черкащині стало значно простіше

11Для цього в області діє низка освітніх програм. Про особливості впровадження в навчальних закладах комплексу заходів у рамках відзначення року англійської мови в Україні говорили вчора у прес-центрі облдержадміністрації за участі представників обласної освіти.

Звертаючись до присутніх, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський наголосив, що необхідно підвищити рівень володіння англійською мовою серед населення. Він  зазначив, що відповідно до індексу володіння англійською мовою (EF EPI), Україна посідає 44 місце з 63 країн по володінню англійською. Це свідчить про достатньо низький рівень володіння мовою. Тож рішення оголосити 2016 роком англійської мови в Україні ухвалене з метою сприяння її вивченню для розширення доступу українців до світових можливостей освіти, культури та економіки, забезпечення інтеграції України до європейського простору.

4– З цією метою ми запровадили вивчення англійської мови як другої іноземної у загальноосвітніх навчальних закладах, у яких вона не викладалася раніше, розширили мережу гуртків з вивчення англійської мови у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах. Проводимо фахові конкурси, олімпіади, змагання з англійської мови серед педагогічних, науково-педагогічних працівників, учнів та студентів. Крім того, плануємо продовжити роботу щодо розширення мережі літніх мовних таборів. Їх минулого року на Черкащині функціонувало 124. Цього ж сподіваємося вдасться збільшити їхню кількість до близько 250. Також розвиваємо міжнародне співробітництво, залучаємо до викладання англійської мови, роботи літніх таборів іноземних фахівців, волонтерів, – повідомив головний освітянин області.

Ректор обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Наталія Чепурна та методист іноземних мов лабораторії суспільно-гуманітарних дисциплін ОІПОПП Тетяна Пахомова представили міжнародні проекти, ініційовані Британською Радою в Україні та Корпусом миру за підтримки Міністерства освіти і науки України, в яких бере участь Черкащина: Go Global, Global Camps, «Вчителі англійської мови – агенти змін», «Шкільний учитель нового покоління», «Післядипломна педагогічна освіта вчителів іноземних мов».

Так, в інституті щомісяця відбуваються Суботні Зустрічі вчителів англійської мови, з метою підготовки вчителів до складання іспитів з рівня володіння мовою та поліпшення якості навчання мові у контексті проекту «Уміння 21 століття». З метою підвищення рівня професійної компетенції вчителів англійської мови продовжено роботу он-лайн консультпункту для вчителів англійської мови через Спільноту вчителів Черкаської області. Залучено 37 шкіл Черкаської області до участі у міжнародному проекті E-Twinning Plus, метою якого є розвиток проектних компетентностей учнів.

8Серед цьогорічних новацій – фестиваль English Fest, до якого були залучені всі навчальні заклади області. Формат – конкурси, пісні, драматизація, фото виставка, створення відео кліпів, написання есе. Нещодавно відбувся семінар Jolly Phonics, який провела педагог з Великобританії Корал Джордж, сертифікований тренер за програмою раннього навчання англійській мові дітей молодшого віку.

Варто відзначити роботу щодо підвищення рівня володіння англійською мовою серед держслужбовців. З цією метою інститутом розробляється курс із вивчення англійської мови, зокрема, для спеціалістів управління освіти і науки облдержадміністрації.

У рамках зустрічі представники навчальних закладів Черкащини (Світлана Лиса – заслужений вчитель України; Ольга Жирна – вчитель англійської мови Вергунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черкаської районної ради; Тетяна Сухонос – вихователь дошкільного навчального закладу (ясла-садок) спеціального типу №23 «Струмчок» Черкаської міської ради) розповіли про свій досвід участі в означених проектах. Особливо прогресивним та актуальним вчителям видався проект «Вчителі англійської мови – агенти змін», беручи участь у якому, вони зможуть не тільки підвищити всій рівень володіння англійською, методикою викладання, але і потім бути тренерами для інших.

 

За інформацією управління освіти у науки облдержадміністрації

Автор статті